באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בסמת טבעון: בדיקות גם בשבת

בסמת טבעון: בדיקות גם בשבת

צוות מרפאת בוסמת טבעון ערך יום בדיקות יזום בשבת, כדי לאפשר הגעת המטופלים. לבדיקות היזומות הגיעו 130 אנשים מרחבי הכפר כשרופאי הכללית מגיעים גם לבתיהם של חולים מרותקים.

צוות קופת החולים הכללית בבסמת טבעון נתקל בתופעה שבה מטופלים רבים, בעיקר חולי סוכרת, לחץ דם ועוד, אינם נענים להמלצה להגיע לבדיקת עיניים. זאת, למרות שמחלתם מהווה גורם סיכון לנזק לראייה. כדי לוודא שהם אכן עוברים בדיקה חיונית זו לשמירת ראייתם, יזם צוות  כללית בבסמת טבעון מבצע בדיקות, שנערך ביום שבת, אז גובר הסיכוי להיענות גבוהה, כי יש מי שפנוי מעבודה ללוות את הקשישים והחולים המתקשים להגיע למרפאה.

בדיקת עיניים
צוות הכללית בבסמת טבעון. צילום: דוברות הכללית.

בכללית התברר כי ההערכות המוקדמות היו נכונות ו- 130 איש נענו להזמנה והגיעו לבדיקות שכללו בדיקת עיניים שבוצעו על ידי ד”ר דן נבון – מומחה מזבולון. הוא וד”ר עלי הואש, מנהל מרפאת כללית בבסמת טבעון, ערכו גם ביקורי בית יזומים של חולים מרותקים ובדקו אותם בביתם. 2 מהנבדקים הופנו לטיפול מידי, אצל 13 נוספים נמצא כי יש צורך בהמשך מעקב צמוד.

צוות המרפאה – מנהל הסיעוד, וליד עבד אל רחמאן והמנהלת האדמינסטרטיבית, חן פורקש קמה, דאגו לעדכן את הבאים במכלול שירותים ולבצע בדיקות מעקב רפואיות, עידכון והשלמת חיסונים חסרים, הרשאות ועוד. אורח הכבוד היה ראש המועצה, מר  מוניר זובידאת שהגיע בעצמו למרפאה ואף ברך על יוזמה יוצאת דופן זו של כללית והרצון להנגיש את השירות הרפואי, תוך גמישות תפעולית והתחשבות בצרכים ובהרגלים של תושבי המקום.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter