באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בן אליעזר לתושבים: “תמחזרו”

בן אליעזר לתושבים: “תמחזרו”

לאחר תלונות קשות של תושבים על מספר ימי פינוי האשפה העלתה חברת המועצה יפעת וקנין הצעה לתגבור ימי הפינוי ולמעבר להפרדת פסולת אורגנית במקור. בן אליעזר: “מי שממחזר, הפח שלו לא מתמלא”

אין שינוי במדיניות מועצת רמת ישי בכל הנוגע לפינוי אשפה וזאת למרות הצעה לסדר שהגישה חברת המועצה יפעת וקנין לפיה יתווספו ימי פינוי אשפה ביישוב ויעמדו על שלושה ימי פינוי כפי שהיה בעבר. עוד נודע במהלך ישיבת המליאה כי פחי האשפה לא נשטפו כלל השנה למרות שקבלן הפינוי מחוייב לשטוף אותם פעמיים בשנה. ראש המועצה עפר בן אליעזר הצהיר כי הקבלן ישטוף את הפחים עוד החודש וכי בשנה הבאה הוא ישטוף אותם שלוש פעמים. בנוסף נקבע כי כל תושב שפח האשפה שלו שבור, יתקשר אל המועצה והפח יוחלף ללא עלות.

הפרדת פסולת במקור
עפר בן אליעזר, קורא לתושבים למחזר.

יפעת וקנין: “תושבים עושים מסע שקיות ומחפשים פח פנוי אבל כל הפחים מפוצצים. בעלי אפילו הגיע למצב שהוא הלך לכיוון הסטריט מול על מנת לזרוק שם את הזבל. יש לכך הרבה השלכות כמו חתולים שקופצים על הפחים שמתפזרים ויוצרים טינופת ולכלוך. גם אם נניח שהמצב בימי חול הוא טוב יותר מאשר בסופ”שים ובחגים עדיין יש את האלמנט התברואתי שהאשפה נמצאת בחוץ בתנאים של מזג אויר קיצוני, בעיקר בקיץ. אני מציעה שנעבור להפרדת פסולת אורגנית מפני שעלות היטל ההטמנה עומדת להכפיל את עצמה בשנים הקרובות”

ראש המועצה, עפר בן אליעזר: “צריכים ואני חושב שנכון לעבור להפרדה במקור. הנושא הזה נדון במועצה במשך שלוש שנים. לפני זה צריך לעשות הפרדה שהיא לא במקור. משמע, לשים בקבוקים במקום, בגדים במקום, עיתונים במקום וכו’. ברמת ישי יש עשרות נקודות מחזור ומי שממחזר כמוני, הפח שלו לא מתמלא, לא בשבתות ולא בחגים. צריכה לצאת מכאן קריאה לתושבים למחזר את האשפה”. לגבי מספר ימי הפינוי אמר בן אליעזר “אני מקבל שבחגים שבהם יש רצף עם שבת, יש לנו בעיה וכבר נתתי הנחיה לתגבר את הפינוי בחגים האלה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter