באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בן אליעזר: “הרג הכלבים אינו רצח”

בן אליעזר: “הרג הכלבים אינו רצח”

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר מגן על הירי בכלבים באזור התעסוקה של היישוב: “אני לא מקבל את המילה רצח. מדובר בכנופיות של כלבים המהוות מטרד וסכנה מטורפת”.

דיון סוער ברמת ישי על סוגיית הרג הכלבים באזור התעסוקה הוביל לדחיית הצעת ההחלטה שהגישה האופוזיציה לפיה יפסק הירי לעבר הכלבים המשוטטים באזור התעסוקה של הישוב וזאת למרות זעזוע ציבורי עמוק מהתמונות הקשות שהתפרסמו. כמו כן נדחתה הצעתו של גיא זקס ליישם את המלצות הדו”ח שהגיש לפני כשנתיים להתמודדות עם בעיית הכלבים המשוטטים ברמת ישי.

עפר בן אליעזר
כלב ירוי ברמת ישי. צילום: גיא זקס.

חבר המועצה גיא זקס שהציג את הנושא בשם האופוזיציה דווקא התעקש לקרוא לכך רצח כשהוא לא חוסך במילים קשות: “אין לי דרך אחרת להגדיר את מה שקרה באזור התעסוקה אלא בתור רצח של כלבים וזה למרות שעבירת רצח מתייחסת לבני אדם בלבד. מדובר בירי קטלני, ביודעין ובכוונה תחילה, הן על ידי מזמיני הירי והן על ידי היורים עצמם ומי שהזמין את חוליית הירי ידע מה תהיה התוצאה”. זקס גם ציטט מתוך שיחה שהיתה לו עם הוטרינר הרשותי: “הוטרינר אמר לי במפורש כי הוא רוצה את הכלבים הללו מתים”

גיא זקס גם טען כי המועצה הטעתה את משרד החקלאות בכך שכתבה כי ניסתה ללכוד את הכלבים באמצעים שברשותה אלא שלדבריו של זקס במועצה אין כלל ציוד ללכידת כלבים והיא מעסיקה קבלן המגיע ליישוב מעט פעמים. יתרה מכך, למרות שהבסיס למתן אישור הירי היה חשש לכלבת ולמרות שעל פי הנוהל חובה לפנות את הגופות ולבדוק אם אכן היו הכלבים נגועים בכלבת, נזרקו הגופות אל פח האשפה.

ראש המועצה, עפר בן אליעזר אמר בתגובה: “אני לא מקבל את המילה רצח ומגנה אותה. הדו”ח שהוגש נידון בצורה מאוד מקיפה בועדת איכות הסביבה של הקדנציה הקודמת וכל ההמלצות שהיו ניתנות ליישום אכן יושמו. כנופיות הכלבים המסתובבות באזור התעסוקה של רמת ישי הן מטרד וסכנה מטורפת. אנחנו ניסינו ללכוד בעצמנו למרות שגיא אומר שלא. תקלה אחת כן היתה וזה בנושא איסוף הגופות. זו אכן תקלה של המועצה ועל זה אני לוקח אחריות. אנחנו מטפלים בכך הן משמעתית, הן הסברתית והן תפעולית”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter