באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

משרד השומה בפעולה

משרד השומה בפעולה

בדיקת מסמכים וכרטסת של רופא שיניים מריינה העלתה אי רישום הכנסות בסך חצי מיליון ₪ ואי ניהול ספרים כחוק. אתמול בשעות הצהריים, במסגרת מבצע “מעלימים – משלמים”, ביקרו מבקרי חשבונות ממשרדי מע”מ בצפון 21 רופאי שיניים באזור. בסוף השבוע הקודם, בפעילות אכיפה וגבייה של משרדי מע”מ בצפון נתפסו 21 כלי רכב ונגבו כ- 8.6 מיליון ₪ מחייבי מס. 

המבצע שנערך במחוז הצפון מהווה חלק מסדרת מבצעי “מעלימים-משלמים”, שעורכת רשות המסים במהלך שנת 2012 במתכונת חדשה לפיה, בכל מבצע מחוזי משתתפים המשרדים שבתחום השיפוט מכל מערכי המס באזור, מתוגברים באנשי היחידה לאכיפת הגבייה, ניהול ספרים וחוקרי מס. הכמות המאסיבית של הכוחות מאפשרת להגביר את הנוכחות בשטח, הגעה למספר רב של עסקים וכן הרתעה אפקטיבית. במבצע הנוכחי השתתפו משרדי מע”מ נצרת, חיפה, עכו וטבריה. 

בביקורות אצל רופאי השיניים, שנערכו בעפולה, נצרת, נצרת עילית, שפרעם, תמרה, עיבלין, עין מאהל וריינה, נמצא כי מרביתם מנהלים ספרים באופן לקוי, בפרט בכל הנוגע לניהול ידני ללא תוכנות מחשב, כרטסות לא ממוספרות והעדר ספרי הזמנות. מבקרי החשבונות התפלאו לראות כי חלק מרופאי השיניים לא פתחו את המרפאות ועשו זאת רק לאחר התערבות המבקרים. למשל, רופא שיניים מעפולה ניסה להתחמק מהביקורת ונעלם מהעסק ורק לאחר חזרתם של המבקרים לאחר מס’ שעות, הביקורת נמשכה.

בפעילות גבייה ואכיפה שנערכה ביקנעם, מגדל העמק, עפולה, נצרת עילית, תמרה, שפרעם, איכסאל ועין מאהל, נגבו כ- 8.6 מיליון ₪ מחייבי מס, עוקלה תכולתם של 11 עסקים ונתפסו 21 כלי רכב, בהם רכב מרצדס שחור של קבלן מצבות מעפולה וטרקטור של קבלן לעבודות עפר מנצרת. ביקנעם התפתחה מהומה לאחר שהעובדים ניסו לעקל תכולה של פיצרייה ובעל הפיצרייה ניסה למנוע את העיקול ובעל מוסך בנצרת הופתע לראות את המעקלים בדרך למוסך, הוא שב והדגיש שרק לפני מס’ חודשים הוא “זכה” לביקור ולא שיער שנבקר שוב.

כהכנה לביקורות בוצעו תצפיות ומעקבים, נבחרו תיקים בעלי מחזורים קטנים וערך מוסף נמוך. וכהכנה לגבייה אותרו חייבים, בפרט בעלי צ’קים חוזרים וחובות גדולים, הודבקו התראות לחייבים ע”י היחידה לאכיפת הגבייה – מחוז צפון.

ירון קרן-צבי, מנהל מע”מ נצרת, שעמד בראש המבצע המחוזי, אמר כי מאז פעילות הגבייה המאסיבית שנערכה בסוף השבוע הקודם, נוהרים עוסקים רבים למשרדי מע”מ בצפון כדי לסלק חובותיהם.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter