באנר עליון
באנר עליון

בכפר סבא הרקפות צומחות בקירות העיר

בכפר סבא הרקפות צומחות בקירות העיר

עיריית כפר סבא באמצעות מתנדבי סיירת הטבע העירוני חנכה השבוע את שביל “משעול הרקפות”. לאורכו של השביל נשתלו מאות פקעות של רקפות בקירות ובגדרות וזאת במטרה ליצור משעול של פריחת רקפות שיהווה אטרקציה עירונית.

המשעול כולו מבוסס על צמיחה טבעית, ללא התערבות יד אדם, ועל החזרת טבע הבר של פרח הרקפת המיוחד. המשעול, כולל את הרחובות: המייסדים- בקטע הסמוך לרחוב הארבל והמדרחוב, רחוב הארבל ורחוב השחר כולו עד לחטיבות והתיכונים.

 

מטרת הפרויקט הינה הרחבת שטחי החיכוך של תושבי כפר סבא עם הצמחייה הטבעית של ארץ ישראל. הגדלת שטחי הזריעה, נטיעה ושתילה של צמחים מהטבע בתוך העיר, בגניה, בגינותיה, בשמורות ובפארק. לדברי אלה דנון מנהלת מחלקת הקיימות בעיריית כפר סבא:  ” מדובר ביוזמה מבורכת של סיירת הטבע העירוני ששמה לעצמה להעשיר את הנוף העירוני בצמחיה טבעית לרווחתם של תושבי העיר. העיר כפר סבא הינה עיר ירוקה ומקיימת ואנו מקדמים בברכה כל פרויקט שמביא לקמת הבמה את הערכים החשובים הללו”.

 

סיירת טבע עירוני הינה יוזמה של מחלקת קיימות בשיתוף עם היחידה האזורית לאיכות הסביבה והיא נוסדה בעקבות קיום סקר טבע עירוני שהתקיים ב-2013, מהסקר עלה כי תושבים רבים מעוניינים להשתלב בעשייה לקדום הטבע בעיר. כך, התפקדו מתנדבים רבים הרואים חשיבות עליונה בשמירה על הסביבה וערכיה. מתנדבים אלו מפעילים פרויקטים משמעותיים והם תורמים רבות לעתיד הטבע העירוני. חברי הסיירת קיבלו הכשרה מקצועית בתחום טבע, אקולוגיה, עירוניות, מגוון מינים על ידי צוות מחלקת קיימות, היחידה האזורית ומורים נוספים.

 

 

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter