באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בית הספר לאומנויות יקנעם

בית הספר לאומנויות יקנעם

שנת הלימודים עומדת להיפתח וביקנעם יקום השנה בית ספר ייחודי וראשון מסוגו: בית ספר לאמנויות, בית ספר צומח שילמדו בו השנה כיתות א‘, בוג‘. בבית הספר ילמדו טובי המורים את מקצועות הליבה לצד תיאטרון, מוזיקה, אמנות פלסטית ומחול. סימון אלפסי, ראש העיר יקנעם: “בית הספר החדש הוא צעד נוסף בצעידתה של יקנעם לעבר הדור החדש“.

בחודש ספטמבר הקרוב תיפתח שנת הלימודים תשפב. אחרי שנה בלתי שגרתית, שנת הקורונה, תלמידי יקנעם צפויים לשוב ולחבוש את ספסלי בתי הספר מדי יום ביומו. ויש לנו בשורה והיא מרגשת ונפלאה: ביקנעם תיפתח שנת תשפב עם בית ספר יסודי חדשבית ספר לאומנויות

בית הספר לאומנויות הוא בית ספר צומח. ילמדו בו כבר בשנה הראשונה תלמידי כיתות א‘, בוג‘. הם ילמדו את מקצועות הליבה כמו עברית, חשבון וטבע ולצידם תיאטרון, מחול, מוזיקה ואמנות פלסטית.

אם את או אתה הורים שקוראים את הכתבהאתם ודאי יודעים אם הילד או הילדה שלכם מתחברים לעולמות אלה. אם הם אוהבים מוזיקה, מחכים למופעים על הבמה, אוהבים ליצור בחומרים שונים ולבקר במוזיאון ואם יש להם חיבה אמיתית לעולם האמנויות, מקומם איתנו.

בכתבה זו נספר לכם על בית הספר, איך הוא נולד ואיך הוא עומד להתנהל, נכיר את הדמויות שעומדות מאחוריו ונעשה סדר בכל המידע הרב לקראת שנת הלימודים החדשה. מוכנים? אנחנו יוצאים לדרך.

דר סימה ניסלבאום מנהלת אגף החינוך:בית הספר הוקם מתוך הקשבה והיענות לכמיהת הלב של תושבי יקנעם, ובמסגרת הצורך לחיזוק החינוך הציבורי. אנו מאמינים שבית חינוך בדגש על תחום האמנויות ירחיב את המגוון ואת אפשרויות הבחירה של התושבים בעיר“.

אז של מי היה הרעיון להקים בית ספר לאמנויות ביקנעם?

בית הספר ביקנעם יוצא לדרך אחרי שיקנעם זכתה במכרז של מנהלת מחוז צפון של משרד החינוך, דר אורנה בן שמחון, שביקשה להקים בית ספר לאומנויות בצפון הארץ. למכרז ניגשו מספר רשויות ויוקנעם זכתה וזאת בעידודו הנמרץ של ראש העיר, סימון אלפסי שאומר: “בית הספר החדש לאמנויות הוא צעד נוסף בדרכה של יקנעם להיות עיר מובילה בישראל, עיר מתקדמת שמספקת לתושביה שפע מגוון של מקומות עבודה לצד חינוך איכותי לילדים בכל הגילאים. בחרנו להשקיע בהקמת בית ספר לאמנויות מתוך החזון שמוביל אותנו: להקנות לכל ילד וילדה בעיר עוצמה וביטחון ולחזק את הכישורים האישיים כדי להצמיח מאיתנו את אזרחי המחר מובילי השינוי החברתי. נושא החינוך עומד בראש מעייננו ואנחנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק ומלא עם משרד החינוך“.

בית הספר החדש משתלב היטב עם החזון של ראש העיר וצוותו שגורסעיר כבית ספרומשמעותו העמוקה היא שילד יכול ללמוד בכל מקום, הן בבית הספר והן מחוצה לו. בית הספר החדש לאמנויות מצטרף לבתי ספר ייחודיים נוספים ביקנעם כמו בית הספר הדמוקרטי.

את הקמת בית הספר מובילות דר סימה ניסלבאום, מנהלת אגף החינוך, איריס סלע, מנהלת האגף לחינוך יסודי והפרוייקטורית שנבחרה לעמוד ועדת ההקמה של בית הספר, רותי בן דור. לרותי בן דור ניסיון רב כיועצת של משרד החינוך לבתי ספר ייחודיים והיא בעצמה עובדת כ-30 שנה בבית הספר הנודע לאמנויות בתל אביב ממנו יצאו אמנים ידועים רבים ובו היא מרכזת את מגמת התיאטרון.

רותי בן דור: ״בבית הספר ילמדו את מקצועות הליבה המוכרים של משרד החינוך ובנוסף את מקצועות האמנות: תיאטרון, מוזיקה, מחול ואמנות פלסטית שישתלבו באופן אינטגרלי במערכת השעות. המורים לאמנויות ילמדו על פי תכניות הלימוד המוצעות ע״י אגף אמנויות של משרד החינוך, באופן מקצועי ובהתאמת התכנים והמיומנויות לגיל הצעיר של התלמידים.

אמנות היא הרבה יותר מבמה, צליל וצבע

ללימודי אומנויות יש ערך רב והוא חוצה גבולות ומגיע הרבה מעבר ללימודים עצמם. “ילד שגדל בתוך אווירה של אמנות והאמנות סובבת אותו מפתח מיומנויות בכל תחומי החיים“, אומרת איריס סלע. “כשהילד לומד מדי יום תיאטרון ומוזיקה לצד מתמטיקה וטבע האמנות הופכת להיות חלק מהחיים שלו והוא מפתח יכולות להצלחה בהיבטים של עבודה בשיתוף פעולה, חשיבה מחוץ לקופסה, פיתוח אינטליגנציה רגשית ועוד. אמנות היא שפה וכאשר הילד לומד שפה חדשה הוא מפתח יכולות נוספות שעוזרות לו בכל תחומי החיים. באמצעות לימודי האמנות יפתחו התלמידים כישורים ומיומנויות המתאימים לעידן הנוכחי: הקניית בטחון אישי ויכולת הבעה, פיתוח יכולת פרזנטציה ועמידה מול קהל, יצירתיות ופיתוח חשיבה מקוריתמחוץ לקופסא‘, חינוך להתמדה וחתירה למצוינות, יכולת עבודה בצוות והפקת תוצרים משותפים ואישיים ועוד“.

כולם יכולים ללמוד בבית ספר לאמנויות יקנעם

בית הספר החדש הוא בית ספר ציבורי ממלכתי וכולם מוזמנים. צוות בית הספר לא מקיים הליך מיון כלשהו. סלע:אנחנו מזמינים את ההורים שחושבים שלילד/ה שלהם יש אוריינטציה שמתאימה לבית הספר, ליצור עימנו קשר ולבדוק יחד עימנו התאמה לבית הספר החדש“.

בכיתה אובילמדו כל התלמידים את כל מקצועות האמנויות, בכיתות ד׳ה׳ יתמקדו התלמידים בשני מקצועות ובכיתה ו׳ יתמחו התלמידים במקצוע אחד הקרוב ביותר ללבם ולכישוריהם.

תלמידי בית הספר יזכו לחשיפה מוגברת של אירועי תרבות וביניהם הצגות תיאטרון, מחול, קונצרטים וביקורים במוזיאונים.

בית הספר יהיה בית ספר יסודי שש שנתי והוא נמצא על הגבעה הירוקה. הכניסה לבית הספר היא מכיוון הגן שבחזית בית הספר והגן המטופח יהווה אף הוא מרחב לימודים נוסף.

תמונה באדיבות דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter