באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בית החינוך ע”ש יצחק נבון עבר ועדת הסמכה לבית ספר ירוק

בית החינוך ע”ש יצחק נבון עבר ועדת הסמכה לבית ספר ירוק

בתום שנת פעילות עשירה ומגוונת, עבר בית החינוך למדעים ואמנויות עש יצחק נבון ועדת הסמכה לבית ספר ירוק.

אישור ועדת ההסמכה ניתן לבית החינוך במעמד הוועדה שהתקיימה במשרד להגנת הסביבה. המעמד התקיים בהשתתפות שופטי ההסמכה, מנהלת בית החינוך, שושי בן יוסף, מורות מהצוות החינוכי, וחבריי ההנהגה הירוקה הצעירה שסיפרו בצורה מפורטת, אותנטית ומרגשת על העשייה הברוכה והענפה שמובלת בבית ספרם. בקבלת ועדת ההסמכה נמשכה החתירה של כל בתי הספר ביקנעם להיות ירוקים וירוקים מתקדמים.

בית החינוך עש יצחק נבון פועל זו השנה השנייה בלבד, ובפעילותו מושם דגש על נושא הקיימות. השמירה על איכות הסביבה עומדת כל הזמן לעיניי הצוות החינוכי אשר סוחף את התלמידים, המחנכות, ולמעשה את הקהילה כולה לעשייה ירוקה.

במסגרת פעילות זו מעורב בית החינוך החדש בשכונה הירוקה בקידום פרויקטים סביבתיים רבים וביניהם: הקמת גינה סולארית, קידום בריאות, וזכייה בכוכב הראשון לבתי ספר מקדמי בריאות, קידום פרויקטכן לציפור“, ופרויקט גלוב נאסא. בנוסף לכך, מועברת בבית החינוך תכנית לימודית סביבתית לכל השכבות תוך קידום פעילות לחיסכון במשאבים, יצירה בחומרים ממוחזרים, קיום ימי שיא, ועוד ועוד. דוגמא לעשייה המבורכת היא פרויקט המדבקות שהושק לאחרונה בהשתתפות תלמידי בית החינוך והוריהם, ואשר כלל תחרות קהילתית לעיצוב וסלוגנים למדבקות הסברה. העיצוב הזוכה הודפס והודבק ברחבי בית הספר.

ראש העיר, סימון אלפסי:

יקנעם היא עיר ירוקה מובילה ומצטיינת, והחינוך לשמירה על הירוק מתחיל אצלנו בגיל הצעיר. העובדה שבית החינוך, על אף היותו צעיר וצומח כבר עבר ועדת הסמכה לירוק, מוכיחה את העבודה המצוינת אשר נעשית בו, ואת המחויבות לקידום המודל העירוני לשמירה על הירוק, הטבע והסביבה. אני מברך את המנהלת, הצוות החינוכי, ואת כל התלמידות והתלמידים על עשייתם המבורכת למען הטבע והסביבה“.

מנהלת בת החינוך, הגבשושי בן יוסף:

במסגרת יעדי בית החינוך ומחלקת החינוך העירונית, התמודדנו כבר השנה לקבל הסמכה שלבית ספר יסודי ירוקמטעם המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך. במעמד זה הצגנו את התכניות החינוכיות בכיתות ומחוצה להן ואת הפרויקטים הרבים שלקחנו בהם חלק. אנו גאים לשתף כי בית החינוך קיבל את ההסמכה להיותו ביתספר ירוק באופן מיידי, עם תום הצגת הפרזנטציה, וכי ילדינו זכו לשבחים מכל הנוכחים בחדר. גאים להיות חלק מעירנו המקדמת אורח חיים מקיים, ירוק ובריא לנו ולסביבה.”

רכזת חינוך ביחידה הסביבתית, דר אפרת דינרמן:

ראוי לשבח את עשייתן של מנהלת בית הספר והצוות כולו, ובפרט גילית קרול המרכזת את פעילות המנהיגות הירוקה, ושירן אילן אשר קידמה את הפרויקט הקהילתי עם הורי בית הספר. אנו מאחלים לבית הספר המשך הצלחה ועשייה סביבתית חשובה ומהנה“.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter