באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ביקנעם עלית ייבנו יחידות דיור במסגרת מכרזי ‘מחיר למשתכן’

ביקנעם עלית ייבנו יחידות דיור במסגרת מכרזי ‘מחיר למשתכן’

השר הבינוי והשיכון ח”כ אריאל אטיאס  הודיע לראש העיר סימון אלפסי שמכרזי “מחיר למשתכן” יוצאים לדרך ובמסגרתם ייבנו ביקנעם  281 יחידות דיור בהוזלה מיוחדת עבור זוגות צעירים וזכאים.

בונים ביקנעם עלית

במסגרת המכרז יוצאו 281 יחידות דיור לבנייה בשכונת “שער הגיא” לצעירי העיר במחיר למשתכן ואלו ייהנו מ- 50% הנחה במחירי הקרקע. המשמעות היא שדירה שמחירה הנוכחי עומד כיום על 900 אלף ₪ תעלה מעתה על פי הערכות כ- 675 אלף ₪. הנחה של למעלה מ- 25%.

במכתב ששלח ראש העיר לשר הוא שיבח אותו והודה לו על פעילותו ומאמציו הרבים ליישום המכרז ביקנעם. אלפסי כתב לשר בין היתר שהדבר יביא להקלה משמעותית של מצוקת הדיור עבור צעירי העיר שמבקשים לרכוש לראשונה בית ולבסס בו את עתידם ועתיד משפחתם.

במכרזי מחיר למשתכן, מחיר הקרקע קבוע מראש בהנחה של 50%, והקבלנים הזוכים הם אלה שמציעים את מחיר הדירה הסופי הנמוך ביותר (“מכרז הפוך”). התחרות על המחיר הנמוך ביותר יחד עם ההנחה על הקרקע מאפשרת הנחות של מאות אלפי שקלים.

“הנחה על הקרקע יכולה להוזיל משמעותית את מחירי הדירות בשיעורים של עשרות אחוזים “אמר סימון אלפסי “וזה משמעותי מאוד עבור צעירים שלראשונה רוכשים את ביתם. אני אמשיך לפעול למען ולהוביל פרויקטים נוספים כדוגמת ‘בנה ביתך’  לטובת תושבי העיר וצעיריה  על מנת שאלו יוכלו להמשיך לגור ולהתפתח בעיר שהם כל כך אוהבים.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter