באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ביקנעם מעודדים רכיבה על אופניים

ביקנעם מעודדים רכיבה על אופניים

ברחבי העיר הוצבו עשרות חניות עגינה מתקדמות לאופניים

מנהלת המחוז במשרד להג”ס: גאה ביקנעם על התכנון המוקפד והחשיבה הרבה לצמצום זיהום האוויר

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, מנהלת מחוז הצפון של המשרד להגנת הסביבה, ומנהל היחידה הסביבתית, עילי קורן חנכו באופן רשמי את פרויקט הצבת החניות לאופניים שבמסגרתו הוצבו 125 מתקנים לחניות עגינה, כאשר בכל מתקן ניתן להחנות שני זוגות אופניים חניות. המתקנים  הוצבו בנקודות מרכזיות ברחבי העיר, במקומות מרכזיים בעיר, במתחמי העסקים ובאזורי עבודה נוספים, ובסמוך לבתי מגורים.

במהלך הסיור בשכונת שער הגיא אמר ראש העיר, סימון אלפסי שלעירייה יש תכנית סדורה לרישות העיר כולה במסלולי אופניים ועמדות עגינה מתוך מטרה לאפשר לכלי רכב ירוק ונקי זה נגישות ועדיפות. רה”ע אמר שבקרוב יחוברו תחנות העגינה גם לרכבת העמק, והוסיף ששבילי האופניים הרבים ביישוב מאפשרים לנוע ברוב חלקי העיר באמצעות אופניים באופן בטוח ונוח.

מנהלת המחוז במשרד להגנת הסביבה, דורית זיס הדגישה את הסכנות הידועות בזיהום האוויר מתחבורה, וציינה כי כלי תחבורה פולטים את הזיהום במרכזי אוכלוסייה בגובה הקרקע, ולכן השפעתם של הרעלים על בריאות הציבור היא הגדולה ביותר. זיס אמרה שהיא גאה ביקנעם על התכנון המוקפד והחשיבה הרבה והמקיפה בנושא צמצום זיהום האוויר כחלק מתכנית הפיתוח העירונית.

פרויקט החניות לאופניים קודם במסגרת תכנית לצמצום זיהום אוויר מתחבורה ועידוד הרכיבה על אופניים כשהמטרה היא לוותר על הרכב הפרטי ולהסתייע באופניים. הפרויקט הובל בסיועם של מנהל היחידה הסביבתית יקנעם עילי קורן, ורועי שמחה מהמשרד להגנת הסביבה.

הפרויקט בוצע ביקנעם במסגרת קולות קוראים שפירסם המשרד להגנ”ס, ובהם כ- 25 פרויקטים שונים, באמצעותם ניתן להניע תהליכים של שינוי הרגלי נסיעות וצמצום התלות ברכב פרטי עבור עובדים בהגעה למקום עבודתם. היקף התמיכה בפרויקטים של המשרד להגנת הסביבה עומד על סכום כולל של כ- 15 מיליון ₪.

יצוין כי לפי הערכות ה- OECD משנת 2015, כ-2,220 מקרי מוות מוקדם בישראל מדי שנה הם תוצאה של זיהום אוויר – וכמחצית מכל אלה נובעים מפליטות תחבורה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“כעיר ירוקה מובילה, אנו ממשיכים לסלול שבילי אופניים ולעודד רכיבה על אופניים תוך מתן מענה לצרכים השונים. יקנעם שמחה לקחת חלק בכל פרויקט שמסייע בשמירה על הירוק, הטבע והסביבה. אני מודה למשרד להגנת הסביבה וליחידה הסביבתית על יישום הפרויקט הלכה למעשה ביישוב. נמשיך לחשוב ירוק ולראות ירוק”.

מנהל היחידה הסביבתית, מר עילי קורן:

“היחידה הסביבתית שמחה על שיתוף הפעולה הפורה מצד כלל הגורמים בעירייה ובראשם ראש העיר סימון אלפסי אשר מאפשר ואף חותר ליזום, לקדם ולבצע פרויקטים לשיפור איכות הסביבה בעיר. הפרויקט של צמצום זיהום האוויר ע”י הנגשה ושיפור הנסועה באופניים הינו אחד ממגוון רחב של פעולות קצרות וארוכות טווח לשימור הסביבה והטבע באזורינו ביניהם קידום המיחזור והטיפול בפסולת, שמירה על חוקי ותקנות איכות הסביבה בכל התחומים, והטמעת ערכי הקיימות בגני הילדים, בתי החינוך והקהילה. תודה לרועי שמחה, דורית זיס וכל הצוות המסור מהמשרד להגנת הסביבה על התמיכה בפרויקט ביקנעם. בטוחני שבעבודה משותפת נמשיך לשמור על הסביבה והטבע וליישם פרויקטים לשיפור איכות חיי התושבים במטרה לייצר חיים מקיימים בין העיר, הטבע האדם.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter