באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ביקנעם חלומות מתגשמים

ביקנעם חלומות מתגשמים

ביקנעם מגשימים חלומות, ולאחרונה הוגשם חלומם של שני אזרחים ותיקים תושבי העיר. חלומה של  יפה מוזס שהיא אישה עיוורת, היה לראות הופעה של הזמר שהיא כה אוהבת, יהורם גאון.

יפה שנפגשה במהלך השנה עם בת השירות פז טל סיפרה לה שהיא תמיד אהבה את שיריו של יהורם ואת קולו. ביוזמתה של פז וביחד עם רכזת התכנית מזל, ובת שירות נוספת, הגיעה יפה להופעתו של גאון בנהלל. יפה שישבה בשורה הראשונה שמיועדת לבעלי מוגבלויות התרגשה מאוד, ואמרה בתום ההופעה ששמחה לשמוע את יהורם ואת שיריו.

חלומו של אברהם נווה היה לצפות במשחק כדורגל של מכבי חיפה. לאברהם שהוא אוהד שרוף של הקבוצה היה בעבר מנוי למשחקי הקבוצה כשאלו עוד התקיימו בקריית אליעזר, אולם בשנים האחרונות הוא כבר מתקשה להגיע למשחקי הקבוצה ומסתפק בצפייה בסלון ביתו. בליווין של בנות השירות הגיע אברהם לסמי עופר וצפה במשחק הקבוצה ושמח מאוד. התרגשותו של אברהם הייתה עצומה עוד ימים רבים לפני המשחק.

חלומותיהם של יפה ואברהם הוגשמו במסגרת פרויקט “הגשמת חלומות” שהובל כחלק מהתכנית “והדרת פני זקן”.

תכנית “והדרת פני זקן” הינה תכנית שמובלת באגף לשירותים חברתיים שבעירייה. במסגרת התכנית מתנדבות צעירות שעושות שירות הלאומי אצל קשישים וניצולי שואה. בנות השירות מהוות מערך תומך ומאיר לעולמו של הקשיש אל מול המצוקות השונות. הבנות מתמקדות בחלק החברתי והנעים של חיי הקשישים שכולל בין היתר יציאה לטיולים, יצירה, בישול, אפיה ועוד. כל בת שרות חנכה בתכנית במהלך השנה כשש קשישות איתן הייתה נפגשת כל שבוע בימים קבועים. הבנות ליוו את הקשישים  והקשישות בפעילות היומיומית, אירחו להם חברה, שיחקו איתם, קראו וטיילו  איתם, ולעיתים גם  תיעדו את סיפור חייהם.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“חלומות מתגשמים בכל גיל, ואני שמח שבנות השירות הגשימו את חלומם של אברהם ושל יפה. פרויקט הגשמת חלומות הוא פרויקט אחד מיני רבים שהאגף לשירותים חברתיים בעירייה מקדם ומוביל לטובת תושבים מן העיר, ולפרויקט הזה משמעות עצומה שעה שהוא  נותן לבני הגיל השלישי שעות של איכות והתרוממות רוח. אני מודה לאגף הרווחה ולבנות השירות על  קידום הפרויקט, וקורא לעוד קשישים לחלום ולספר, ואנו נפעל כפי יכולתנו להגשים”.

סגן ראש העיר, מר רומן פרס:

“הרעיון הנפלא הזה מצטרף לעוד שורה שלמה של יזמות ופרויקטים שמובילות בנות השירות הלאומי מפרויקט והדרת שמופעל ביקנעם כבר מספר שנים. הבנות פועלות במועדוני הקשישים, במסגרת קהילה תומכת, בליווי פרטני של ניצולי השואה ועוד. זוהי הזדמנות להודות לכל העוסקים במלאכה ובמיוחד לבנות המדהימות האלה שתורמות תרומה עצומה למען הקהילה ביקנעם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter