באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ביקור של נציג בכיר בממשל האמריקאי

ביקור של נציג בכיר בממשל האמריקאי

עוד ביקור של נציג בכיר בממשל האמריקאי במרכז הרפואי זיו בצפת אל”מ (במיל’) ד”ר סלמאן זרקא מנהל המרכז הרפואי זיו אירח את ג’ייסון גרינבלט יועץ למשא ומתן בינלאומי ושליח הממשל האמריקאי למזרח התיכון השליח האמריקאי גרינבלט: אני נפעם מהטיפול הישראלי בפצועים הסורים אעביר את הדברים ליועץ הנשיא ג’ארד קושנר הנמצא בישראל. הביקור נתן לי תקווה לעתיד טוב יותר באזור
אל”מ (במיל’) ד”ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת, אירח את ג’ייסון גרינבלט, יועץ למשא ומתן בינלאומי ושליח הממשל האמריקאי למזרח התיכון, במרכז הרפואי זיו. זהו הביקור השני החודש של שליחי הממשל האמריקאי במרכז הרפואי זיו, לאחר שלפני כשבוע ביקר בבית החולים מייקל רטני, עוזר מזכיר המדינה והשליח האמריקאי המיוחד לסוריה.
ד”ר זרקא ברך את השליח האמריקאי ג’ייסון גרינבלט ופמלייתו והודה על הביקור החשוב והתמיכה האמריקאית בנושא הטיפול ההומניטרי ובישראל. הוא פרט בפני השליח האמריקאי אודות הטיפול ההומניטרי, מציל החיים, המוענק לסורים במשך ארבע השנים האחרונות. עוד הוסיף ד”ר זרקא, כי בזיו מטפלים בפצועים הסורים לא רק על פי האמנה לטיפול הומניטרי, אלא מעבר לכך, בסטנדרט ישראלי גבוה “מעבר להצלת חיים מדובר בטיפול השומר ומשפר את איכות החיים. אנו משקמים גפיים פגועות, מאשפזים לתקופות ארוכות ואף שולחים את הפצועים לארצם עם ציוד רפואי ותרופות” אמר ד”ר זרקא והוסיף, כי הטיפול ההומניטרי אפשרי רק בשל מאמצי הממשלה וצה”ל, להבאת הפצועים מעבר לגבול הצפוני. עוד ציין ד”ר זרקא, כי הפעילות ההומניטרית חשובה כמסר לעולם על העשייה הישראלית והטיפול בפצועי מדינת אויב, בתקווה שמסר זה יחלחל לדור הצעיר משני צידי הגבול ויביא לשלום באזור.
השליח האמריקאי גרינבלט סיפר, כי רעייתו רופאה וביתו סטודנטית לרפואה וד”ר זרקא העניק לו את הספר החדש בהוצאת המרכז הרפואי זיו, בשפה האנגלית, על טיפולים בפציעות המלחמה המורכבות שנכתב על ידי ד”ר זרקא ופרופ’ אלכסנדר לרנר.
ד”ר זרקא ערך לגרינבלט סיור בבית החולים וביקור אצל פצועים הסורים במחלקה האורתופדית, שם קיבל הסבר לגבי היקף הטיפול האורתופדי בפציעות המלחמה הקשות והמורכבות מהן סובלים הפצועים המגיעים מזירת המלחמה בסורים, מפרופ’ אלכסנדר לרנר וסגן מנהל בי”ח ד”ר פרחאת מורשאד. השליח גרינבלט שוחח עם הפצועים הסורים, שאל אותם על הפציעות, הטיפול והאם פחדו להגיע לטיפול

רפואי בישראל. הפצועים השיבו, כי בתחילה אכן היה המצב מוזר, אך עם השנים כבר נודע בכל סוריה על הטיפול המקצועי שמעניקים בזיו והיחס החם שמקבלים פצועים מסוריה בישראל. בהמשך ביקרו גם ילד

סורי בן 8 הנמצא בזיו בליווי אמו ומאושפז כחודש ימים במרכז לבריאות הילד בזיו. גם אתה שוחח השליח האמריקאי ארוכות ,אודות נסיבות הגעתה לישראל ועל תקוותה להחלמה לבנה בעזרת הטיפול בזיו.
גרינבלט אמר, כי הוא נפעם מהיקף הפעילות המקצועית וההומניטרית המוענקת לפצועים הסורים במרכז הרפואי זיו וכי ההתרשמות החזקה והמרשימה תועבר עוד היום לג’ארד קושנר, יועץ לנשיא ארה”ב, המבקר בישראל. “הביקור הזה הופך אותי ליותר אופטימי לגבי עתידו של האזור” הוסיף השליח האמריקאי, שנסע מהמרכז הרפואי זיו לביקור במעבר ג’למה.
מזה ארבע שנים מעניקה מדינת ישראל באמצעות בתי החולים בגבולה הצפוני, טיפול רפואי הומניטרי מציל חיים, לאזרחי סוריה המשוסעת והמדממת. שבעה פצועים קשה מהקרבות בסוריה הובאו לראשונה על ידי צה”ל למרכז הרפואי זיו בצפת בפברואר 2013, ללא התראה מראש. זו הייתה הפעם הראשונה שהגיעו סורים, פצועי אויב, לבית חולים אזרחי בישראל.

מאז טיפל המרכז הרפואי זיו ,ביותר מאלף פצועים סורים, בהם נשים וילדים, כשהם סובלים מפציעות מלחמה קשות ומורכבות, פגיעות ירי, הדף ורסיסים כתוצאה מפיצוצים. הפגיעות הפנימיות קשות ולעיתים מלוות בקטיעות גפיים. בניגוד לשגרה, פצועים אלו מטופלים במשך חודשים ארוכים, כשהם ללא ליווי משפחתי וללא ציוד אישי בסיסי. במרכז הרפואי זיו הוקם מערך תומך, שמעבר לטיפול הרפואי, מטפל גם בפן הנפשי והסוציאלי של הפצועים, לרבות איסוף תרומות מאזרחים לטובת רכישת גפיים תותבות לפצועים. בנוסף הוקם מערך תמיכה חינוכי בשפה הערבית הכולל עובדים סוציאליים, מורים ומדריכים, על מנת לאפשר לילדים למלא את שעותיהם הפנויות בלימודים, קריאה, מוזיקה, פעילות גופנית ועוד.

 

היקף הסיוע ההומניטרי שניתן לנפגעים במלחמת האזרחים בסוריה על פי נתוני צה”ל, עומד בשנה האחרונה על העברת כחצי מיליון ליטר סולר, 360 טונות מזון, 77 טונות ביגוד ונעליים, עשרות גנרטורים ומערכות להזרמת מים. הסיוע ההומניטרי ניתן לכ-200 אלף אזרחים סורים שחיים בשמונים כפרים ועיירות בשטח הגולן הסורי ונמצאים בשליטת ארגונים מורדים שאינם קשורים לדאעש. מדובר ברצועת שטח בעומק של 15 ק”מ בצד הסורי ובאורך של כ-40 ק”מ, מהכפר הסורי ג’ובתא אל-חשב בצפון ועד לאזור תל סאקי שבדרום-מרכז הרמה.

  • ביקור של נציג בכיר בממשל האמריקאי  במרכז הרפואי זיו בצפת
  • ביקור של נציג בכיר בממשל האמריקאי  במרכז הרפואי זיו בצפת
  • ביקור של נציג בכיר בממשל האמריקאי  במרכז הרפואי זיו בצפת
  • ביקור של נציג בכיר בממשל האמריקאי  במרכז הרפואי זיו בצפת

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter