באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ביקור אלוף פיקוד העורף במועצה אזורית מגידו

ביקור אלוף פיקוד העורף במועצה אזורית מגידו

מפקד פיקוד העורף האלוף יואל סטריק הגיע לפגישה עם ראש המועצה , מנכ”ל המועצה, מטה החרום של המועצה ונציגי קיבוץ גבעת עוז.

ראש המועצה איציק חולבסקי הציג לאלוף את המועצה , את הצמיחה הדמוגרפית המרשימה בשבע השנים האחרונות, את האתגרים העומדים בפני המועצה ואת המאבקים שהיא מנהלת נגד הקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל, נגד הקמת מתקן לטיפול בגז באתר חגית, בעד שדרוג הכבישים 66 ו672 ובעד הקמת מפעל השבת מי קולחין לרמת מנשה.

הגר ראובני – מתאמת המרחב ,הציגה לאלוף את מהות ועקרונות המרחב הביוספרי. שמחה נאור קב”ט המועצה סקר בפני האלוף את הערכות המועצה לחירום ואת פעולות התרגול וההכשרה של צוותי החירום של המועצה והיישובים.

ראש המועצה וקב”ט המועצה העלו בפני האלוף כנושא מרכזי את מיקומו הרגיש של קיבוץ גבעת עוז ואת הצורך לסייע לו בהשלמת פערים משמעותיים במרכיבי הביטחון שלו.

נציגי גבעת עוז השלימו פירוט פערים ומשמעותם .קב”ט המועצה העלה בפני האלוף את צרכי הביטחון של המועצה.

מדברי מפקד פיקוד העורף, אלוף יואל סטריק: ״אני מתרשם  מאד בביקור זה מהעשייה  המשמעותית והבנה במועצה לצורך לקדם את  ההכנות לחירום.

ההכנות לחרום הן המפתח להתנהלות נכונה של רשות בשעת חירום. ניכר כי המועצה מממשת היטב את האחריות שלה בתחום זה. פקוד העורף יסייע ויתמוך בנושאים שהועלו ע”י המועצה ”

איציק חולבסקי: ” עם כניסתי לתפקיד לפני שנתיים הגדרתי את הטיפול בתחום הביטחון והערכות לחירום  כנושא מרכזי. נכון לסוף  2015 קיימים צוותי צח”י בכל הישובים .בשנת 2016 המועצה תתמקד בהכשרה, ציוד ותרגול של צוותי החרום במועצה וביישובים.

התרשמתי מצויין מאלוף הפיקוד. יש לנו שותף מצויין לשדרוג המוכנות לחרום על כל היבטיה”

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter