באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בחירות רבותיי, בחירות

בחירות רבותיי, בחירות

תושבי העמק יצאו ביום שלישי לבחור חברי כנסת חדשים אך לא הפתיעו בבחירה שלהם. ביקנעם ובמגדל העמק ניצח הליכוד-ביתנו, בטבעון ניצחה העבודה וברמת ישי ניצח יאיר לפיד.

ועדת הבחירות המרכזית פרסמה את נתוני ההצבעה על פי יישובים וביישובי העמק אין הפתעות מיוחדות. ביקנעם זכתה מפלגת הליכוד ביתנו ל 36.6% מכלל הקולות אשר לו היו מתורגמים למנדטים היו מהווים 45 מנדטים. למקום השני הגיעה מפלגת ‘יש עתיד’ עם 19.1% ואחריה מפלגת העבודה עם 12.7% הבית היהודי עם 8% ,

בחירות בעמק
יקנעם, ניצחון מוחץ לליכוד. צילום: Jacobs

ש”ס והתנועה עם 5% כל אחת.

במגדל העמק אף אחד לא הופתע כאשר הליכוד ביתנו זכה ל 41.5% אחוזים מהקולות לכנסת כשהרחק מאחוריו משתרכות ש”ס עם 18.3% ו’יש עתיד’ עם 10.5%. ‘הבית היהודי’ עם 6.7% ומפלגת העבודה עם 6.5% הן המפלגות הנוספות שזכו לתמיכה משמעותית בעיר.

קרית טבעון ,הידועה כמעוז של מפלגות השמאל, גם היא לא הפתיעה כשמפלגת העבודה זוכה ביישוב ל 27.8% תמיכה, יש עתיד בראשות יאיר לפיד הגיעה להישג יפה וקיבלה 22% תמיכה. אחריהם נמצאים הליכוד ביתנו עם 15%, מרץ עם 11.4% והתנועה עם 8.4%. מי שהפתיע בטבעון היה נפתלי בנט שקיבל 4% תמיכה באחד ממעוזי השמאל.

רמת ישי לעומת היישובים הקודמים היא אולי הסיפור של הבחירות. כמו טבעון, גם רמת ישי נחשבת כמעוז של מפלגת העבודה, אך בניגוד לטבעון ‘יש עתיד’ הינה המפלגה הגדולה בישוב עם 24.4% תמיכה כשמפלגת העבודה נמצאת מאחורי עם 22% בלבד, דבר המסביר את מספר המנדטים הנמוך של המפלגה. הליכוד ביתנו זוכה ברמת ישי ל 21.7% תמיכה, התנועה ל 9.8% והבית היהודי ל 6.4%.

בכפרים הבדואים בעמק זכתה מפלגת רע”ם לתמיכה הרבה ביותר , מפלגה נוספת הזוכה לתמיכה רבה בכפרים היא ש”ס כשדווקא הליכוד אשר בדרך כלל מקבל תמיכה גבוהה בכפרים משתרך מאחור עם אחוזי תמיכה נמוכים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter