באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בוחרים בריאות – בוחרים כללית

בוחרים בריאות – בוחרים כללית

מרבית תושבי האיזור מעדיפים להשתייך לכללית. יצאנו לבדוק  למה?

תחקיר מאת יסמין דן

סערת בחירות כמעט מאחורינו, אך מה שמעניין באמת את כולנו היא הבחירה הנכונה בנושא החשוב מכל לכל אחת ואחד מאיתנוהבריאות שלנו. זה נכון תמיד ובתקופת הקורונה, בה חווינו כולנו את המשמעות של בריאות מקרוב, הבינו זאת כולם, גם הצעירים שבינינו. יצאנו לבדוק בעבורכם את שירותי הבריאות באיזור ולסייע לכם בהחלטה באיזו קופת חולים באמת כדאי לבחור. המסקנה היא שאין כמו חוכמת ההמוניםהורב בוחרים בכללית ובצדק.

מרפאה בכל שכונה

את שירה, תושבת יוקנעם, מורה בת 32, פגשנו בחדר ההמתנה למכון להתפתחות הילד המקסים במרפאת כללית ביוקנעםעמק השלום. “כאישה צעירה ובריאה,  עד לאחרונה לא היה לי ממש אכפת באיזו קופת חולים אני. עכשיו, עם ילדה שנולדה פגה וזקוקה גם לטיפול התפתחותי, התחלתי ללמוד לעומק את הנושא, השוויתי נתונים והבנתי שצריך לעבור לכללית. הופתעתי לגלות שרק לכללית יש מרפאה בכל שכונה וישוב. במרפאה שלי יש בנוסף על רופאי ילדים ומשפחה מעולים ובדקתיגם בעלי מומחיות, גם שורה של רופאים יועצים, מרכז לבריאות האישה,  טיפת חלב, בית מרקחת גדול, בדיקות דם מידי יום במקום שאאלץ לנסוע למוקד מרכזי כפי שהיה בקופת החולים הקודמת שלי וכאמור, גם מכון התפתחות הילד מעולה. אגב, הוריי מתגוררים בקרית טבעון ומזה שנים מנסים לשכנע אות לעבור לכללית כי הם מקבלים שם טיפול מעולה ואחותי מטופלת במרפאת יוקנעם השניה ומרוצה לא פחות. המשמעות היא לא רק בנגישות נוחה לקבלת שירות במרפאה הסמוכה למקום המגורים, אלא גם מגוון גדול במיוחד של רופאים לבחירה. יכולתי לבחור מי רופא המשפחה והילדים שלנו מתוך רשימה ארוכה של רופאים.

לאחרונה, בעלי שבר מרפק במהלך רכיבת אופניים אתגרית וקיבל טיפול מעולה במכון הפיזיותרפיה החדיש ביוקנעם. בנינו טופל בעבר במכון הפיזיותרפיה בקרית טבעון והטיפול היה מקצועי ביותר, כך יש באמת היצע רחב של שירותי שיקום. אימי עברה אירוע מוחי והיה לנו ברור שנצטרך להתארגן להבאתה למכון שיקום מרוחק. כמה הופתענו כשהופנת לטיפול במכון לשיקום נוירולוגי ואורטופדי בתוך מרפאת יוקנעם עמק השלום וטופלה להפליא על ידי צוות מרפאות בעיסוק מעולות.

אני משוכנעת שההחלטה לעבור לכללית הייתה אחת היותר חכמות שקיבלתי לאחרונה“.

בדיקות דם 5 כוכבים  ביוקנעם

קיבלתם הפניה לבדיקת דם ולא מתפנים לכך? בכללית באמת אין סיבה לדחות.  כאמור, בדיקות דם מתבצעות כל השבוע, בכל המרפאות. גם במוקד בדיקות דם ביקנעם, אליו ניתן להגיע כבר משעה מוקדמת וללא תיאום תור. רוצים לעבור את הבדיקה בבית או בעבודה? הזמינו בטל. 1-700-500-616 שירות מעבדה עד הבית. השירות לעמיתי המושלם בעלות 20 ₪ בלבד

דואגים גם לנפש

בעידן המודרני ידוע כי יש קשר הדוק בין בריאות הגוף והנפש ותקופת הקורונה העצימה את הצורך בתמיכה רגשית ונפשית לאחר שרבים הצטרפו למעגל המתמודדים עם קושי נפשי. כללית מובילה באיזור גם בתחום המענה הטיפולי לבריאות הנפש ובנוסף על מערך גדול של עובדות סוציאליות במרפאות, הקימה כללית מרפאה לבריאות הנפש ביוקנעם ושירות מיון נפשי (מאז הרפורמה בבריאות הנפש שהעבירה את האחריות לנושא לידי קופות החולים, מרפאה ביוקנעם עם צוות רב מקצועי שכולל פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ועוד. בנוסף, מפעילה כללית קו תמיכה רגשית בשלוש שיחות טלפון עם אנשי מקצוע, בחינם 2708*.

לא צריך לרוץ לבית חולים

מכירים את המצב בו כאשר סובלים מבעיה רפואית דחופה נכנסים ללחץ גם בגלל הצורך להגיע לחדר המיון בבית חולים, מה שמחייב נסיעה לא קצרה מיקנעם, המתנה אינסופית, חשש מחשיפה לזיהומים ולקורונה? כללית מציעה מעטפת שירות למצבים דחופים: במהלך היום במיונים הקהילתיים לין וזבולון, עם מיטב המומחים, אבזור להשהייה, מעקב, עירויים וטיפולים כמו בחדר המיון המוכר לנו בבית חולים, רק בלי ההמתנה האינסופית המוכרת מהמיון בבית החולים, ללא חשש לחשיפה לזיהומים וכיום בעיקר לקורונה, עם בית מרקחת במקום, ייעוץ על ידי מומחי המרכז הרפואי בו ממוקם המיון הקהילתי וללא צורך בהפניה. העלות? סך הכל כמו השתתפות עצמית רבעונית בפניה לרופא יועץ. בשעות הערב ובסופי שבוע פועל מוקד ייחודי שהפעילה כללית בין כתלי ביח יום בביח כרמל שילוב של רמה רפואית גבוהה, מסלול קצר וללא חשש להידבקות ובאותם אחוזים בודדים בהם נדרשת הגעה לבית חולים, ללא אובדן זמן יקר כי המוקד ממוקם בתוך ביח של כללית. אם המצב אינו חמור ומחייב הגעה לטיפול, מציעה כללית פתרון ייחודי: כללית און ליין ברפואת משפחה, ילדים ועור. מתקשרים 2700* ומקבלים יעוץ מרחוק על ידי מומחים ללא תשלום, כולל מרשם דיגיטלי.

אם רכשתם מכשיר טייטו תוכלו לבצע בדיקה עצמית בבית, כמו צילום האוזן, הגרון ולשגר את התוצאה אל המומחה באון ליין כך שיהיו לו נתונים שמאפשרים אבחון מדוייק יותר.

פרטים ורכישת הטייטו באפליקציית כללית וב-2700*.

הוחלט שמצבכם מחייב אישפוז קצר מועד, למשל למתן טיפול בעירוי כמו דלקת ריאות, זיהום חריף בדרכי השתן או בעור? כללית מציעה מסלול של אישפוז בבית שמופעל באמצעות חברת צבר. נדב, תושב קרית עמל, בן 48 שטופל כך בשל דלקת שתן חריפה: ברגע שנאמר לי שאני אמור להתאשפז נלחצתי ונכנסתי לדיכאון. כשהציעו לי אישפוז בבית לא האמנתי שזה באמת פתרון אפשרי והופתעתי מהמסירות, המקצועיות, הנכונות להשיב לי בכל רגע לשאלות בטלפון במקום לרדוף אחר הרופא במסדרון בבית החולים. לאחר 5 ימים עם עירוי אנטיביוטי וביקורי בית צמודים, השתחררתי ואני כמו חדש“.

חדשנות עם ניסיון

הופתענו גם לגלות שדווקא כללית, עם היסטוריה של למעלה מ-100 שנים, מובילה במוצרים חדשניים רבים. בנוסף על הטייטו, מוצעות בה בדיקות שתן מרחוק באפליקציה ייחודית, אפליקציית אקטיב שמתגמלת אימוץ הרגלי אורח חיים בריא. לנשים הרות מוצע שירות אולטרה סאונד בבית שמאפשר לאישה ההרה שקט נפשי וחוסך ממנה לבית החולים המרוחק רק בשל שיש חשש (כמובן שאינו מחליף מעקב מסודר) רכישת המכשיר דרך אפליקציית כללית וב-2700* ועוד לא דיברנו על מגוון הפעולות מרחוק שניתן לבצע בלי לצאת מהבית באפליקציית כללית.

נותנים פייט לקורונה

אין ספק כללית הוכיחה עצמה כמי שמגיבה מהר והיטב. מיד עם פרוץ הקורונה הוקמו בתוך זמן קצר מתחמי בידוק, ניידת הקורונע הגיעה לשכונות השונות. מבצע החיסונים נערך ביעילות רבה ובתוך זמן קצור חוסנו אלפי תושבי האיזור. נערך גם מבצע ייחודי לחיסון אנשים המרותקים לביתם שבשלב ראשון, בטרם הותר על ידי משרד הבריאות להגיע לביתם עם החיסון, הובאו על ידי אמבולנסים לאתר החיסונים הגדול שפעל במרפאת יוקנעם עמק השלום.

אלפי חולי קורונה שאושפזו בביתםשהם מרבית החוליםנוטרו בשיחות תכופות מרחוק על ידי אחיות ורופאי כללית בחמל הקורונה ולא אחת הצילו חיים כאשר האחות איבחנה מרחוק שמצב המטופל החל מדרדר באופן פתאומימצב האופייני לקורונה המתעתעת ודאגה לאישפוז מהיר שהציל חיים. זה אתגר לא פשוט כי כאמור הכל נעשה בניטור מרחוק ודורש מיומנות ורגישות רבה של הצוות לכל שינוי. במהלך הסגרים, נערכו ביקורי אחיות בניידות עד הבית והוקם מערך של משלוחי תרופות לבתים. כמו כן, כללית התאימה עצמה במהירות למציאות החדשה ופותח שירות שיחת טיפול בטלפון או בוידאוצט, מתוכננת ממש כמו ביקור פיזי אצל הרופא. בו בזמן ובמקביל להערכות המרשימה לקורונה, כללית היתה קופת החולים היחידה שהמשיכה לתת שירות בהיקף מלא ואף הרחיבה אותו על ידי יצירת פתרונות מותאמים, כמו טיפול מרחוק בטלפון או בוידאוצט.

רונן נודלמן, מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי: “אינני מופתע מכך שרבים מתושבי האיזור בוחרים בכללית. חרטנו על דגלנו סגירת פערים ואכן, במובנים רבים, כמו אורכי תור, המטופל שלנו בפריפריה נהנה משירות טוב יותר מאשר במרכז. השקענו מיליונים רבים בשיפור חזות מרפאות, כמו קרית טבעון וקרית עמל ששינו פניהן לחלוטין ובקרוב תצטרף אליהן גם מרפאת יוקנעם הותיקה. כמו כן, הקמנו מכון פיזיותרפיה חדיש וקודם לכן את מרפאת עמק השלוםמרכז רפואי גדול שאין כדוגמתו בישוב בסדר גודל כזה. מעבר לכל, אנו מקפידים על איכות רפואית גבוהה, עם צוות רפואי מעולה שהוכיח את עצמו השנה אף מעבר למצופה. עובדה זו מבוססת על נתונים אוביקטיביים באשר לאתור תחלואה, איזון מחלות כרוניות ועוד שבהנם אנו מובילים. יתרון נוסף הוא המרכזים הרפואיים הגדולים, לין וזבולון, שהמהווים מודל שירות יחודי בארץ ואף בעולםהמתפקדים כמעין בתי חולים יום עם מיטב המומחים במגוון רחב של מקצועות, כולל חדרי ניתוח חדישים, מכשור וידע שמאפשרים לבצע בהם ניתוחים, בדיקות וטיפולים המבוצעים כרגיל בבתי החולים. כשהיתרון הוא מתן שירות כוללני תחת קורת גג אחת, ברמה מקצועית גגבוהה ותוך רצף טיפולי בית חוליםקהילה. זו הזדמנות להודות לראשי הערים והמועצות באיזור על שיתוף פעולה פורה, שבא לידי ביטוי במיוחד השנה בעת שכולם התגייסו יחד למאבק בקורונה ומקדמים את בריאות תושבי עירם וכמובן תודה מיוחדת לתושבים על הבעת האמון שלהם בנו. אני מאחל לכולם חופשת קיץ נעימה ואפשרות לבלות יחד ללא מגבלות.

לסיכום, המדור יצא לבדוק את כללית במסגרת תחקיר על קופות החולים עם די הרבה דעות קדומות והסתייגויות, אבל ממש הופתענו לטובה. אין ספק שתושבי האיזור יודעים למה הם בוחרים בכללית, כי הבחירה הנכונה כיום בבריאות היא בכללית, כקופת החולים שלך, בעיקר אם אתה תושב יוקנעם, קרית טבעון והישובים בסביבה. אין ספק, מדובר בשילוב מנצח של קופת החולים עם ניסיון מצטבר של למעלה מ-100 שנים, יתרון גודל במגוון השירותים, מספר הרופאים לבחירה, השילוב עם בתי החולים שלהמה שמבטיח רמה גבוהה של הרופאים ורצף טיפולי. בו בזמן כללית הותיקה ממשיכה להמציא את עצמה מחדש ולהתאים את עצמה לצרכים ולאפשרויות שמזמן לנו העידן העכשווי

קרדיט צילום: דוברות כללית

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter