באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית: עיריית יקנעם הגישה התנגדות

אתר חגית: עיריית יקנעם הגישה התנגדות

עו”ד צביה דולב, היועצת המשפטית של עיריית יקנעם שלחה מכתב התנגדות להקמת המתקן לזיקוק גז טבעי באתר חגית והודיעה כי אם לא יתקיים דיון נוסף, העירייה תפנה לערכאות משפטיות.

עיריית יקנעם שלחה לפני כשבוע את התנגדותה להקמת מתקן לזיקוק גז טבעי במתקן חגית. המכתב נשלח אל יו”ר המועצה הארצית לתכנון ובניה , עמרם קלעג’י. כזכור הוחלט במועצה הארצית על הקמת המתקן בחגית לאחר שבמועצה האזורית חוף הכרמל סירבה בכל תוקף לאפשר את הקמת המתקן במחצבת עין איילה שהיתה החלופה

אתר חגית
אתר חגית. עיריית יקנעם שלחה התנגדות.

המועדפת.

בהתנגדות המתפרשת על פני חמישה עמודים אשר נשלחה על ידי היועצת המשפטית של העירייה, עו”ד צביה דולב נכתב בין השאר ” דבר ההחלטה נודע לעירייה רק מהתקשורת ורק בדיעבד מבלי שנשמעה דעתה וחרף קרבתה למתקן” על פי ההתנגדות המרחק מהעיר אל מתקן חגית הינו 2.5 ק”מ בלבד כאשר תכנית המתאר שהוגשה לאחרונה להרחבת העיר כוללת את הרחבתה לכיוון דרום, משמע התקרבות נוספת אל מתקן הגז. בהמשך ההתנגדות נכתב כי לעיריית יקנעם “יש והיה עניין לטעון את טיעוניה בפני המועצה הארצית, בדיוק כמו שנשמעו בפניה רשויות אחרות באזור, רחוקות יותר. זכות השימוע וזכות הטיעון נמנות עם עיקרי הצדק הטבעי ומשנמנעה זכות זו כל החלטה שהתקבלה הינה פסולה ובלתי ראויה במישור החוקתי”

עו”ד דולב לא חוסכת בקורת גם מהליך ההחלטה שנפלה ” עיריית יקנעם סבורה כי נפלו בהחלטה פגמים, כי יש חשש שהיא התקבלה ממניעים בלתי ראויים וכפשרה עם רשויות מסוימות מטעמים פוליטים על חשבון תושבי יקנעם מבלי שנשמעו כלל”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter