באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית: עוברים ח”כ, ח”כ

אתר חגית: עוברים ח”כ, ח”כ

מטה המאבק בפעילות אינטנסיבית בכנסת על מנת להעביר את זיקוק הגז הטבעי מאתר חגית למתקן שיבנה בים. יו”ר הלובי החקלאי, זבולון כלפא מהבית היהודי הודיע על התנגדותו לזיקוק באתר חגית.

צוות מטה המאבק נגד הקמת מתקן גז באתר חגית עורך פגישות עם חברי ועדת הפנים בכדי להביא בפניהם את התנגדות תושבי האזור ומועצה אזורית מגידו. חברי המטה עוברים בין חברי הכנסת ללא הבדל סיעתי ומנסים לשכנעם כי זיקוק הגז  חייב להעשות אך ורק בים.

מתקן לזיקוק גז טבעי
אתר חגית. צילום: רונן צומר

יועץ ראש המועצה, נחמיה רייבי, ראש מטה המאבק,  לירון שפירא ונציגת התושבים מיכל פרי ערכו השבוע פגישה עם חבר הכנסת דוד צור ממפלגת התנועה, שככל הנראה ישמש כיו”ר הועדה עקב היעדרותה של ח״כ מירי רגב. כמו כן צפויה פגישה עם ח״כ זבולון כלפא, יו״ר הלובי החקלאי ממפלגת הבית היהודי אשר הודיע לנחמיה רייבי שהוא יביע את תמיכתו במאבק. בכך מצטרף כלפא ליו”ר מפלגת קדימה, שאול מופז אשר הודיע אף הוא כי זיקוק הגז חייב להעשות בים.

כזכור החליטה הועדה הארצית לתכנון ובניה להקים את מתקן זיקוק הגז באתר חגית וזאת למרות תסקיר שקבע כי זו החלופה הגרועה ביותר. מייד עם קבלת ההחלטה, החלו ראשי הרשויות והתושבים באזור בפעילות אינטנסיבית על מנת להעביר את רוע הגזרה כאשר ראשי הרשויות של יקנעם, מגידו, עוספיה ודאלית אל כרמל כבר החליטו על הגשת עתירה לבג”צ וזאת בנוסף לעתירה של התושבים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter