באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית: נציגי מטה המאבק נפגשו עם ח”כ שאול מופז

אתר חגית: נציגי מטה המאבק נפגשו עם ח”כ שאול מופז

הרמטכ”ל לשעבר שאול מופז נפגש בשבוע שעבר עם מטה המאבק כנגד הקמת מתקן לזיקוק גז באתר חגית והבטיח לסייע למאבק. בין השאר התחייב מופז להביא את הנושא לדיון בועדת החוץ והבטחון.

נציגי מטה המאבק של המועצה האזורית מגידו, בת שלמה ויקנעם נפגשו  עם ח”כ  שאול מופז  ונחמיה רייבי יועץ ראש מועצה אזורית מגידו בקיבוץ רמות מנשה.  לאחר הצגת הנתונים של נציגי המטה  חודדו  באמצעותו  כמה נקודות למיקוד המאבק ומופז כמובן הבטיח לסייע . בין השאר הבטיח מופז להביא את הנושא לדיון בישיבת ועדת החוץ והבטחון של הכנסת.

אתר חגית
שאול מופז במפגש עם מטה המאבק. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו.

המיקוד העיקרי למאבק  והבאתו  למודעות הציבור וחברי הכנסת הינו   בכך שמדינת ישראל קטנה, אין אפשרות להעמיס על עתודות הקרקע בהקמת המתקן ,משום  שיפגע באפשרות יישובי הסביבה לגדול ולהתפתח , הן ליישובי מגידו והן לבת שלמה  ועל כן  הטיפול חייב להיות בים. ח”כ מופז יוצא מתוך נקודת הנחה  שהקמת  מתקן גז  היום באתר חגית יגרור  בטווח   הרחוק של  בעוד כ 15 שנה, הקמת  עוד ועוד מתקנים על שטחים נרחבים ובכך נחסל  את המדינה ולכן הדגיש שהטיפול חייב להיות בים.

בהתייחס להיבטים הביטחוניים  עמדתו של מופז כי את הנושא הבטחוני אפשר לפתור בעלויות כספיות  למיגון ,אבל בעיית עתודות  הקרקע ופגיעה בישובים ובתושבים, אין יכולת לפתור במקרה של אסון באתר גז .

נחמיה רייבי ”  התושבים יחד עם מטה המאבק ימשיכו בשבועות הקרובים להביא  את  הנושא לדיון דחוף הן בועדת הכלכלה וועדת הפנים , כדי למנוע את הקמת המתקן ביבשה באתר חגית המיועד “

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter