באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית נבחר כמתקן לטיפול בגז טבעי

אתר חגית נבחר כמתקן לטיפול בגז טבעי

המועצה הארצית החליטה על הקמת מתקן לטיפול בגז טבעי באתר חגית אשר גובל במועצה האזורית מגידו. במגידו מנסים למזער נזקים וביקנעם אלפסי מתכוון להפגש עם התושבים.

אתר חגית הממוקם במועצה האזורית חוף כרמל וגובל במועצה האזורית מגידו נבחר על ידי המועצה הארצית לשמש כאתר בו יוקם מתקן לטיפול בגז טבעי, כך נודע לכתב YCOM. האתר נבחר מבין מספר אופציות ביניהן חוף דור ועין איילה. במועצה האזורית מגידו וביקנעם, שתי הרשויות שיושפעו במידה הרבה ביותר מהמתקן עדיין לומדים את הנושא ולא החליטו כיצד

אתר חגית יטפל בגז טבעי
אלפסי. יפגש עם התושבים.

להגיב. ביקנעם, התארגן פורום תושבים אשר צפוי להפגש עם ראש העיר,סימון אלפסי בתחילת השבוע הבא על מנת לדון בנושא. ובמועצה האזורית מגידו כבר חושבים על חבירה אל תושבי בת שלמה השייכים למועצה האזורית חוף הכרמל אשר יושפעו בצורה המשמעותית ביותר מהמתקן וזאת למרות שבחוף הכרמל מעדיפים שהמתקן יוקם בחגית ולא בעין איילה הנמצא בשטחם.

נציגי המרחב הביוספרי והמועצה נפגשו השבוע עם מנכ”ל רשות הטבע והגנים וצוותו. בפגישה הוצגה עמדת המרחב, כי יש לשמור על ערכי הטבע הרגישים, העלולים להיפגע ממיקום מתקן הגז באתר חגית. נציגי המרחב והמועצה הציגו עמדה ברורה, כי הם רואים ברשות הטבע והגנים שותף להובלת המהלכים. כאשר הם מתעקשים על מיצוי האופציה הימית ואחריה התנהלות על פי התסקיר הסביבתי.

מתאמת המרחב הביוספרי, הגר ראובני ” האתר יושב בלב שטחי הליבה שלנו ותהיה לכך משמעות סביבתית מרחיקת לכת. פנינו גם לאונסק”ו על מנת שיחוו את דעתם בנושא מכיוון שמדובר במרחב ביוספרי. אנו נתעקש שרוב הטיפול בגז יעשה בים כך שהנזק יהיה מינימלי וכרגע אנו עוסקים בעיקר במזעור נזקים”

ראש העיר סימון אלפסי “העירייה לא הייתה מעורבת בשום דרך בהחלטה השערורייתית הזאת ולמרות שהמתקן לא נמצא בשטח השיפוט שלנו ורחוק יחסית אני מתנגד להקמתו בכל תוקף. אם הייתי יודע על ההחלטה טרם קבלתה הייתי נאבק בה. משיודעתי  אהיה שותף פעיל במאבק וכבר בשבוע הבא אני נפגש עם מטה המאבק  ויחד נפעל בשיתוף פעולה.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter