באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית: הולכים לבג”צ

אתר חגית: הולכים לבג”צ

המועצה האזורית מגידו החליטה להגיש עתירה לבג”צ כנגד הועדה הארצית לתכנון ובניה על מנת שזו תבהיר בדיוק אילו תהליכי זיקוק יעשו בים ואילו תהליכים יבוצעו באתר חגית.

מליאת המועצה האזורית מגידו החליטה לאחרונה להגיש עתירה לבג”צ כנגד הועדה הארצית לתכנון ובניה אשר החליטה על הקמת מתקן לזיקוק גז באתר חגית הנמצא ממש על גבולה של המועצה. ההחלטה באה בעקבות החלטתה של הועדה הארצית לתכנון ובניה מחודש יוני לפיה רוב הזיקוק יעשה בים ורק הזיקוק הסופי יעשה בחגית. אלא שעל פי עו”ד אושר אשר ייצג את המועצה, בהחלטת המועצה הארצית נכתב כי יש לתת עדיפות לטיפול מקסימלי בים אך לא נקבע מה יטופל בים וכמה. הבקשה מבג”צ הינה לדרוש הבהרה ולא להשאיר את ההחלטה עמומה.

גז טבעי
אתר חגית, יגיע לבג”צ. צילום: רונן צומר.

כזכור, החליטה הועדה הארצית לתכנון ובניה להקים את המתקן לזיקוק הגז דווקא באתר חגית לאחר שבזכרון יעקב ובמועצה האזורית חוף הכרמל היתה התנגדות ציבורית עזה להקמתה בעין איילה ומבלי שנתנו ליקנעם שהיא אחת הנפגעות העיקריות מההחלטה לאמר את דברה ולנסות להשפיע.

ההחלטה עצמה תפסה את ראשי הרשויות באזור בהפתעה גמורה אך אלה התעשתו מהר והקימו בעזרת התושבים ועד פעולה שלאחר מבצע לוגיסטי מורכב שהופעל באמצעות עשרות מתנדבים ועורכי דין הגיעו למספר גדול של השגות כ-3,000 נגד תכנית המתאר הארצית להקמת מתקן הטיפול בגז בסמוך לאתר חגית. (תמ”א 37/2 ו 37/ח). ההשגות הן למעשה השגות אישיות של כל אחד ואחת מהחותמים מיישובי מועצה אזורית מגידו, יקנעם, בת שלמה, דליית אל כרמל, יישובי אלונה ועוד מאות מתושבי ישראל שמטיילים ומבלים באזור.

עו”ד אושר: “יש כאן אחריות של המועצה כלפי הציבור למצות את התהליך. בג”צ לא הופך את החלטת הוועדה אלא יכול לדרוש הבהרה מה זה עדיפות לים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter