באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אריאלי: “אני מאשים”

אריאלי: “אני מאשים”

משרד הפנים גורר רגליים בנושא מינוי הועדה לחלוקת הכנסות הארנונה מבז”ן אשר על הקמתה הוחלט כבר לפני שנתיים וראש מועצת קרית טבעון, דוד אריאלי מביע את זעמו על כך. אריאלי: “הובטח לי שימונה יו”ר לועדה”

ראש מועצת קרית טבעון, דוד אריאלי זועם על משרד הפנים בשל סחבת בקביעת הרכב הועדה לבחינת חלוקת הכנסות הארנונה מבז”ן. לדבריו של אריאלי נמנע משרד הפנים מזה זמן רב מלמנות יו”ר לועדה כך שהועדה משותקת דה פאקטו דבר המונע את חלוקת כספי הארנונה בצורה בה גם קרית טבעון תהנה מהם. אריאלי שנאלץ לערוך קיצוצים כואבים בתקציב האחרון רואה בכספים שיתקבלו מבז”ן תחליף לארנונה אותה מקבלת טבעון מחוות המיכלים אשר אמורה לצאת מהיישוב בעתיד הקרוב.

כזכור, כבר לפני שנתיים, באפריל 2012 החליט שר הפנים דאז, אלי ישי, להקים ועדת חקירה לחלוקת ההכנסות מאזור בתי הזיקוק במפרץ חיפה בין העיריות חיפה, קרית אתא, נשר, קרית ביאליק, קרית מוצקין, קרית ים וטירת הכרמל, המועצות המקומיות קרית טבעון, רכסים, עוספיא ודלית אל כרמל והמועצות האזוריות זבולון וחוף הכרמל. בין המלצותיה תכלול הוועדה את זהות הרשויות המקומיות שתהיינה כלולות בהסדר חלוקת ההכנסות ושיעור ההכנסות לו תהיה זכאית כל רשות מקומית אשר תהיה כלולה בהסדר. כמו כן, תדון הוועדה בעניינים נוספים הנחוצים ליישום הסדר חלוקת ההכנסות.

בז"ן
דודי אריאלי, זועם על משרד הפנים.

זכאותה של קרית טבעון כלל לא עמדה בתחילה על הפרק אך החלטת בג”ץ וחוות דעת של מומחה בתחום תכנון ערים ואזורים עמירם דרמן שינו את התמונה. דרמן כתב בחוות דעתו: “האזור הנדון מחד מתפקד באופן אוטונומי לחלוטין ואינו צורך שירותים מהרשויות השונות ומאידך, מדובר באזור המשית על סביבתו מפגעים סביבתיים כבדים, באופן המחייב מעורבות של הרשויות הנפגעות בתכנון ובפיקוח על הנעשה בו ובבניית מערכי ניטור, התרעה והתגוננות ביישובים עצמם”.

דוברת משרד הפנים, אפרת אורבך מסרה בתגובה: “במשרד הפנים מתקיימת עבודת מטה בנושא קריטריונים לחלוקת הכנסות ותאום בין כלל ועדות החקירה מאזורים מניבי ארנונה במחוז חיפה. במסגרת זו , ולאחר סיום עבודת המטה יוחלט כיצד תפעל הוועדה בנושא חלוקת הכנסות מבז”ן”.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן: “ראש המועצה דוד אריאלי נפגש עם נציגים בכירים במשרד הפנים, לרבות מנהל השלטון המקומי. במסגרת זו הובטח לראש המועצה, כי לוועדה לחלוקת הכנסות שהוקמה ימונה יו”ר. אנו פועלים על מנת שמינוי זה יתבצע מהר ככול שניתן על מנת שהוועדה תשלים עבודתה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter