באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אנדרטה חדשה לזכר הנופלים

אנדרטה חדשה לזכר הנופלים

מועצת רמת ישי אישרה תקציב של רבע מליון שקלים להקמת אנדרטה חדשה לזכר הנופלים

אבני הזכרון יועתקו ל”משכנם” החדש במתחם חורשת הנופלים  שם תוקם האנדרטה החדשה, על פי מודל שבחרו חברי המועצה בין המודלים שהוצגו בפניהם. ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר: “ההליך נעשה בשיתוף ובהסכמת משפחות הנופלים. היה חשוב לנו להעביר את האנדרטה למקום מכבד ומכובד יותר. חללי מערכות ישראל ופעולות באיבה תמיד ישארו חקוקים בליבנו”

מליאת מועצת רמת ישי אישרה בישיבתה האחרונה שנערכה ביום שלישי תקציב של רבע מיליון שקלים להעתקת והקמת אנדרטה חדשה לנופלים בישוב. מקור התקציב: קרנות הרשות.

האנדרטה הישנה הממוקמת כיום בסמוך לגן שוספי. אבני הזכרון ועליהם שמות הנופלים יועתקו לא הרחק משם לחורשת הנופלים – מקום בו יבנה בעתיד בית יד לבנים.

חברי המועצה בחרו באחד משלושת המודלים שהוצגו לפניהם לאחר שראש המועצה עופר בן אליעזר העביר סקירה על סוגי האנדרטאות.

המודל שנבחר מתבסס על אנדרטה שבנויה על עומק ותכיל בין היתר את האבנים הקיימות שכאמור יועתקו מהאנדרטה הישנה.

ההליך מתקיים תוך כדי שיתוף משפחות הנופלים אשר נתנו את הסכמתם להעתקת האנדרטה.

על פי התכניות יוקם בעתיד בסמוך לאנדרטה בית יד לבנים. יצויין כי לפני מספר שנים התקיימה תחרות אדריכלות לתיכנון בית יד לבנים ברמת ישי בהשתתפות 109 אדריכלים צעירים.

התחרות ע”ש מרדכי ורוזה אטיאס נשאה פרסים כספיים בסך 70 אלף שקלים אותם גייסה המועצה כאשר הזוכה תיכנן את בית יד לבנים שעתיד לקום.

השטח עליו מתוכנן בית יד לבנים משתרע על שטח כ-2.6 דונם ובעבר פעל בו בית ההסתדרות אשר נהרס לפני מספר שנים בעקבות מאמצים של ראש המועצה עופר בן אליעזר מול ההסתדרות בעלת הנכס. מדובר במיקום מרכזי בכניסה המזרחית. על פי התכניות יוקם במקום מבנה בגודל של 500 מ”ר, ספריה ציבורית חדשה בשטח 150 מ”ר ורחבת טקס שיכולה להכיל אלף איש וכן חדרי פעילות ולובי.

בן אליעזר: “אני רוצה להודות לכל הגורמים שמסייעים לנו לקדם את הנושא ההנצחה בישוב. מיקום האנדרטה בלב הישוב מסמל את החשיבות הערכית של המתחם. בעתיד המתחם יהיה מחד מוקד לזכרם של בני רמת ישי שנפלו בעת מילוי תפקידם ומאידך משכן לפעילות תרבותית וערכית. היה חשוב לנו להעביר את האנדרטה למקום מכבד ומכובד יותר. חללי מערכות ישראל ופעולות באיבה תמיד ישארו חקוקים בליבנו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter