באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אלפסי: “דיור להשכרה-רק לתושבי יקנעם”

אלפסי: “דיור להשכרה-רק לתושבי יקנעם”

בשורה לתושבי יקנעם. בתוך מספר חודשים ישווקו 200 דירות במחירים מוזלים לזוגות צעירים בשכונת שער הגיא. בנוסף מקדם אלפסי בנייה להשכרה שתיועד לתושבי יקנעם בלבד. 

יקנעם
אלפסי, מקדם דיור בר השגה. צילום: רונן צומר

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי התייחס בשבוע שעבר לבעיית הדיור של זוגות צעירים והבטיח לעשות ככל שביכולתו על מנת לעזור לצעירי יקנעם לרכוש דירה בעיר למרות העליה המתמשכת במחירי הדיור. תחילה התייחס אלפסי לבניה בשכונת ‘שער הגיא’. אלפסי: ” מתוך 750 יחידות דיור, 200 מיועדות לזוגות צעירים. ישנם חמישה קבלנים שזכו במכרזים ואני מאמין שתוך שלושה-ארבעה חודשים יתחיל השיווק לזוגות הצעירים. כשהמדינה מסבסדת 50% מעלות הקרקע והתחרות היתה על המחיר הנמוך ביותר. אני מאמין שדירה של 3 חדרים תמכר בסכום של 600-700 אלף ₪ ודירה של 4 חדרים תמכר בסכום של 800-950 אלף ₪”. מדובר בבניה בבתים משותפים כך שבכל בניין יהיו דירות המיועדות לזוגות צעירים לצד דירות המיועדות לכלל האוכלוסיה כשהפרש המחירים ינוע סביב 250-300 אלף ₪. אלפסי: “אני מאוד שמח שהצלחנו להקציב 25% מהדירות לזוגות צעירים ואני בטוח שסיעת הצעירים תעזור לקדם את זה”

בהמשך התייחס אלפסי גם לנושא הדיור להשכרה לדבריו הוא מעוניין לקדם את נושא הדיור להשכרה בישוב אלא שהוא מתנה זאת בכך שרק צעירים תושבי יקנעם יהיו זכאים להשכרת דירה בדיור הציבורי. אלפסי: ” אני בהחלט בעד דיור להשכרה אבל הצבתי כתנאי שהדירות יהיו מיועדות לתושבי יקנעם ודיברתי על כך עם שר השיכון. יש לנו שטח המיועד לכך ואנחנו מוכנים לתת לשם כך הטבות בהיטלים ככל שהחוק יאפשר לנו”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter