באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אלפסי גייס כ-50 מליון ₪, להקמת קמפוס החינוך

אלפסי גייס כ-50 מליון ₪, להקמת קמפוס החינוך

במטרה ליצור רצף חינוכי מגיל המעון ועד לסיום התיכון באותו המקום, גייס ראש עיריית יקנעם כ 50 מיליון ש”ח. 

 השבוע אישר משרד התמ”ת את בקשת עיריית יקנעם ותקצב הקמת מעון יום בשכונת “שער הגיא” בעלות של כ- 2.4 מליון ₪. בכך השלימה המועצה גיוס של כ- 30 מליון ₪ להקמת קריית החינוך במקום, כעשרה מליון ₪ להקמת אולם ספורט, ועוד כשלושה מליון ₪ להקמת גני ילדים במקום. עיריית יקנעם תשקיע בבניית הקמפוס החדיש עבור ילדי ותלמידי יקנעם ותושבי היישוב חמישה מליון ₪ והוא יכלול: 60 כיתות, מעבדות, כיתות ספח, גני ילדים, מעון יום, ספרייה, אולם ספורט ומגרשי חניה.

קובץ:יקנעםעירייה 1024.JPG
עיריית יקנעם גייסה מיליונים (צלם מיכאל יעקובסון. מתוך ויקיפדיה)

אישור להקמת ושדרוג המעונות התאפשר בעקבות פגישתו של ראש העיר עם שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, ח”כ שלום שמחון, פגישה בה הוא הציג בפני השר את תכניתו לרצף חינוכי, ואת חזונו האישי שילדי היישוב ילמדו ברצף חינוכי ובאותו הקמפוס מגיל המעון ועד לסיום התיכון.  השר מצידו תמך ברעיון ובתכנית. תכניתו זו של ראש העיר אושרה גם על ידי שר החינוך ח”כ גדעון סער ומשרדו, ושר הבינוי והשיכון ח”כ אריאל אטיאס ומשרדו. השניים כמו גם שר התמ”ת תמכו בתכנית, וראש העיר רתם את אותם ואת משרדם, וכל אחד נתן את חלקו. שר החינוך ומשרדו יממנו את הקמת בית הספר וגני הילדים. שר התמ”ת ומשרדו יקימו את מעון היום וישפצו את המעון הנוסף, ואילו שר הבינוי והשיכון, משרדו והטוטו ישתתפו בהקמת אולם הספורט.

“כל הפרויקטים נמצאים בתכנון וביצוע” אמר אלפסי “אני מאמין שתוך שנה וחצי עד שנתיים מהיום יעמוד ביקנעם קמפוס חינוכי מהודר. עיריית יקנעם בשיתוף משרדי הממשלה משקיעים רבות על מנת לבנות קמפוס חדיש ומודרני. זה המודל הנכון ביותר והראוי ביותר והוא ייושם ביקנעם. אני כבר מביט קדימה לפרויקט הבא והוא הקמת מכללה בעיר.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter