באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אלי ברדה: “לשנות את שם תחנת משטרת מגדל העמק”

אלי ברדה: “לשנות את שם תחנת משטרת מגדל העמק”

ברדה דורש לשנות את שם התחנה בעקבות ידיעה שפורסמה השבוע באתרי האינטרנט על פיה משטרת מגדל העמק עצרה 37 בני נוער על שימוש וסחר בסמים. לטענתו יוחסה הידיעה למגדל העמק כשבפועל כל העצורים הם תושבי ישובי הסביבה.

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה דורש לשנות את שמה של תחנת המשטרה בעיר וזאת לאחר שמבצע מוצלח של התחנה ללכידת סוחרי סמים קטינים יוחס בטעות לעיר למרות שאף לא אחד מהעצורים בפרשה היה תושב מגדל העמק.

משטרת מגדל העמק
אלי ברדה, לשנות את שם תחנת המשטרה. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק.

תחנת משטרת מגדל העמק אחראית מרחבית מאזור שדה יעקב, רמת ישי , זרזיר, כעבייה, מנשייה זבדה וכל קיבוצי ומושבי המועצה האזורית עמק יזרעאל.כאשר משטרת מגדל העמק מבצעת פעילות שחל עליה איסור פרסום, בעיקר עם בני נוער וקטינים במוסדות חינוך, מתפרסמת הידיעה בשם משטרת מגדל העמק ללא פירוט הישוב או המוסד דבר שגורם באופן טבעי ואוטומטי לשייך את האירוע לעיר מגדל העמק. כבר בפברואר 2010 במהלך ביקור השר לבטחון הפנים יצחק אהרונוביץ’ במגדל העמק העלה ראש העיר אלי ברדה את נושא שינוי שמה של  תחנת מגדל העמק  וחזר על בקשה זו במאי 2011. מלשכת השר השיבו כי הפנייה הועברה לבדיקת הגורמים המקצועיים.

יועץ התקשורת של עיריית מגדל העמק, מנשה מלכין: “המותג שנקרא מגדל העמק “חוטף” כבר שנים ומשלם מחיר תקשורתי ותדמיתי כבד על פשעים של אחרים. כל זאת רק בשל שמה של תחנת המשטרה, מדובר בשערורייה! לא ייתכן שסיפור בו נעצרו עשרות נערים בשל חשד למעורבות בסחר בסמים שאין קשר בינם למגדל העמק ידבק לנוער מהאיכותי והערכי שיש בארץ כל זאת הודות להשקעה האדירה בחינוך של הרשות והעומד בראשה”.

ראש העיר, אלי ברדה: “היחסים שלנו עם המשטרה מאוד טובים, הקמנו יחד עם המשרד לביטחון הפנים את יחידת השיטור העירוני שמורכבת משוטרים ופקחים שעובדים בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל, כמו כן מקיימים וועדות אכיפה, אירועים ופעילויות משותפות. הפעילויות של התחנה ראויות לשבח שכן התחנה פועלת בצורה יוצאת מן הכלל וזכתה בשנה האחרונה בשבחים ופרסים על פעילותה.

עם זאת כיוון שהתחנה נקראת “תחנת משטרת מגדל העמק” משייכים את הפעילויות המוצלחות של התחנה לעיר מגדל העמק על לא עוול בכפה. מדובר בפגיעה תדמיתית משמעותית הקושרת את שמם של תושבי העיר ושמה הטוב של העיר למקרים ופרשיות שאין להם כל קשר אליהם מלבד מיקום תחנת המשטרה”, אמר ברדה והוסיף: “מפאת הפגיעה התדמיתית בעיר מגדל העמק המתרחשת לאורך שנים, אני קורא לשר  לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ’, לפעול לשינוי שמה של התחנה לשם כללי ומרחבי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter