באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אלופת הקריאה בכפר יונה

אלופת הקריאה בכפר יונה

אלופת הקריאה בכפר יונה מקבלת את התעודהאלופת הקריאה של הספרייה הציבורית כפר יונה:
אליס טקצ’ מכיתה ד’, קראה 323 ספרים השנה

בכפר יונה מתקיימת מדי שנה תחרות קריאה. תואר ‘אלוף הקריאה’ של הספרייה הציבורית מוענק מדי שנה לילד או ילדה ששאלו בספרייה את מספר הספרים הגדול ביותר. הילדה הזוכה השנה בתואר ‘אלופת הקריאה’ בספרייה הציבורית היא אליס טקצ’ מכיתה ד’
323 – זהו מספר הספרים שקראה אליס בשנה האחרונה ועד היום
אליס הגיעה לספרייה יחד עם הוריה, ילדי כיתתה (ד’3) והמחנכת מבית חינוך ‘הדר’ לקבלת תעודה ופרס ע”י אפי דרעי ראש העירייה ותרצה שקד-כהן מנהלת הספרייה.
הסופרת גליה עוז שהגיעה במיוחד למפגש סופרת מיוחד שהוזמן ע”י מנהלת הספרייה עבור אליס וחבריה לכיתה: “יש פה ספרייה נהדרת, צריך להודות לתרצה ולצוות על האווירה המיוחדת  שיש פה בספרייה. זה מקום טוב לחיות בו”. בנוסף, הספרייה העניקה הספרייה לביה”ס את סדרת ספרי “שקשוקה” שכתבה הסופרת גליה עוז.
אפי דרעי ראש העיר, שיתף את התלמידים בחייו כילד בישוב כפר יונה, איך בעידן בו לא היתה טלוויזיה או מחשב, הספר היה חברו הקרוב. עוד סיפר לילדים כיצד נאלץ ללכת מרחק רב כדי להגיע לספרייה: “מרחיב את הלב לפגוש ילדים כמו אליס, צמאי דעת וקריאה. אנו משקיעים רבות כדי להעניק ככל הניתן לילדי העיר, ופעילות הספרייה הציבורית היא חלק משמעותי מהעשייה התרבות בעיר. תרבות הקריאה בעידן הרב ערוצי דיגיטלי, איננה מובנת מאליה, ואנו נמשיך לתת את מירב האפשרויות להעשרה והתפתחות לכל הילדים והנוער בעיר… והתוצאות לפנינו. ישר כח לאליס ולכל הילדים המקפידים לקרוא ספרים ולהחליף ספרים בספרייה ותודות לתרצה ולצוות שעושים זאת באהבה”.
אליס, האלופה הטרייה בתחרותה קריאה, הודתה בהתרגשות: “אני רוצה להודות לראש העיר שבזכותו הספרייה הוקמה, לתרצה ולספרניות. הספרים חשובים בעיקר מפני שהם מביאים לנו הנאה מחיים ללא שגיאות כתיב, מעברית יפה ומשפה גבוהה ורשמית” עוד הודתה להוריה שבזכותם היא אוהבת לקרוא, וסיפרה כי היא אוהבת את הספרים ‘סוד הגן הנעלם’, נסיכה קטנה, ועוד, ואף שיתפה בחלומה להיות סופרת.
יעל חן, סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך: ” מערכת החינוך בעיר מעודדת הרחבת אופקים בכלל ואת הקריאה בפרט.  יש לנו במה להתגאות, אנו גאים באליס וחבריה ובפעילות הספרייה הציבורית בכפר-יונה.  אנו עושים לילות כימים כדי לספק את הטוב ביותר לילדי העיר, ושמחים לראות שההשקעה משתלמת”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter