באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

איך לתכנן תקציב ביתי בצורה מושכלת

איך לתכנן תקציב ביתי בצורה מושכלת

היכרות יסודית עם רשימת ההוצאות וההכנסות הביתית שלכם יכולה לעזור בתכנון תקציב ולהגדיל את הסיכוי לחיסכון ריאלי. לא יודעים מאיפה להתחיל ומבולבלים בגלל כל הדוחות שנשלחים מהבנק? הנה המדריך המלא

ניהול נכון של התקציב המשפחתי מחייב שימוש במחשבון. המחשבון עוזר לחלק את ההוצאות לקטגוריות והוא מאפשר לדעת מתי מתעורר צורך במימון חיצוני. בעזרת המחשבון ניתן לשמור על תקציב מאוזן ולהימנע מחובות או תשלומים מיותרים. מעבר לכך, היתרון האמיתי של תכנון תקציב ביתי בצורה מושכלת בא לידי ביטוי באפשרות לחסוך.

ראשית, תכנון תקציב ביתי בצורה מושכלת מתבצע תוך התייחסות להכנסות וההוצאות של כל משק הבית, ולא רק להכנסות וההוצאות של אחד מבני הזוג. יש להיות אחידים על מנת לתכנן את התקציב בצורה אמינה ולהשתמש בדוחות שנשלחים על ידי הבנקים, חברות כרטיסי האשראי, חברות הביטוח ומקום העבודה. כמו כן, עצמאים צריכים להפריד בין הוצאות העסק להוצאות הבית.

שנית, תכנון נכון של התקציב מתחיל בסקירת ההכנסות. כדי לבדוק כמה כסף נכנס יש לחשב שכר מעבודה או מקצבת פנסיה, קצבאות ותמיכה מהממשלה, שכירות, מתנות ובונוסים. רק על בסיס הנתונים האלה אפשר לעבור לשלב של סקירת ההוצאות.

למה חשוב לחלק את ההוצאות לקטגוריות?
חלוקה של הוצאות לקטגוריות היא הבסיס לתכנון תקציב מושכל. החלוקה חשובה כי היא תאפשר לכם לזהות את נקודות החוזק והחולשה של התא המשפחתי. את החלוקה לקטגוריות תבצעו בעיקר באמצעות ניסוח הוצאות מגורים, הוצאות מחייה וקניות שוטפות, הוצאות נסיעה ורכב והוצאות פנאי ובילוי.

תחת הוצאות מגורים תמצאו שכר דירה, משכנתא, ביטוח משכנתא, ביטוח מבנה, ועד בית, ארנונה, חשמל, מים, גז, טלפון נייד וביתי, חבילת שירותי תקשורת ואינטרנט וכדומה. לעומת זאת, בהוצאות מחייה שוטפות תכניסו אוכל ומוצרי צריכה, בריאות וביטוחים (לרבות ביטוח לאומי ומס בריאות, תרופות, ביטוח בריאות פרטי, קופות חולים וביטוחים משלימים) וחינוך וטיפול בילדים. גם הוצאות על ביגוד וטיפוח והוצאות על סיוע לבני משפחה או טיפול בבעלי חיים נכנסות תחת הקטגוריה הזו.

לבסוף, הוצאות נסיעה ורכב כוללות את כל מה שקשור לביטוח רכב, תחזוקה, תיקונים, דלק ושימוש בתחבורה ציבורית. הוצאות פנאי ובילוי יכללו מופעי תרבות וספורט, מנוי לחדר כושר ובריכה וכמובן חופשות.

טיפים לניהול נכון של התקציב
אחרי שכל הנתונים יהיו מול העיניים שלכם תגלו שכבר הרבה יותר קל לשמור על תקציב מאוזן. במידה וההוצאות גדולות מההכנסות בצורה דרמטית, התחילו תהליך הבראה ושקלו לחיוב את האפשרות של נטילת הלוואה חוץ בנקאית בתנאים משתלמים.

הלוואה היא אמצעי מימון לגיטימי שיעזור לכם להתמודד עם ההוצאות. השוטפות. מומלץ לקחת הלוואה שמתאימה ליכולת ההחזר החודשי ובמקביל לנסות לצמצם את שאר ההוצאות. כמו כן, ההלוואה לא אמורה להעמיס על שאר ההוצאות.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter