באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אייל בצר : “עסקים קטנים הם מפתח חשוב לפיתוח כלכלת האזור”

אייל בצר : “עסקים קטנים הם מפתח חשוב לפיתוח כלכלת האזור”

את הדברים אמר בצר בכנס “הזדמנויות עסקיות במושבים”, שעסק בנושא יישום תכנית הפל”ח (פעילות לא חקלאית) והתקיים השבוע במועצה.

המועצה האזורית עמק יזרעאל בשיתוף עם המועצה האזורית מגידו ויחידת היזמות של “מעברים בעמק” יזמו השבוע כנס מיוחד בנושא הזדמנויות עסקיות במושבים ויישום תכנית הפל”ח,  זאת לאור מתן התוקף שניתן לתכניות הפל”ח, אותן הגישו המועצה האזורית והוועדה  המרחבית לתכנון ובניה לאישור הוועדה המחוזית . בכנס לקחו חלק מאתיים תושבים .

מאיה לייטון, מנהלת יחידת היזמות במעברים בעמק פתחה את הכנס ואמרה : “השבוע מציינים בעולם את שבוע היזמות העולמי. המסר העיקרי הוא בהתייחסות ליזמות כערך. אל העשייה היזמית חוברים תשוקה לעשייה, חדשנות ויצירתיות.  כל אלה יחד מהווים את אבני היסוד להתפתחות עסקית, כלכלית וחברתית בקהילות וביישובים. יחידת היזמות העסקית שמה לה כמטרה להעמיק את הליווי האישי והמקצועי של היזמים ובעלי העסקים בעמק”.

יזמות במגזר החקלאי
אייל בצר נואם. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

עידו דורי, סגן ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, שיזם את הכנס, אמר: “אנו במועצה רואים חשיבות רבה בקידום העסקים הקטנים וקידום הפעילות הכלכלית. לפני שלוש שנים התחלנו בתהליך של הגשת תכניות לפעילות לא חקלאית ביישובינו וכעת אני שמח לבשר כי ברב היישובים שלנו ההסדרה הסטטורית של פעילות זו נמצאת בשלבי סיום. המדיניות התכנונית והקרקעית מאפשרות לכל נחלה להקים בין 300-500 מ”ר מבנים לתעסוקה לא חקלאית. ההיקף הנרחב של זכויות הבניה הפוטנציאליות מהווה משאב שיש לפתחו”.

תמיר ברקין, מנהל מחוז צפון במינהל מקרקעי ישראל הגיע לכנס עם בשורה חשובה ואמר כי “השבוע אישר המינהל החלטה הקובעת שגם בעלי נחלות קטנות, שחלקת המגורים בהן קטנה מדונם וחצי יוכלו לייצר פעילות לא חקלאית בצמידות לחלקת המגורים.”

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר בירך על ההחלטה ואמר : ” הפעילות הלא חקלאית במושבים צמחה מהשטח והמדינה נדרשה לתת לה תוקף חוקי. לקח לנו שנים רבות לשכנע את מינהל התכנון במחוז צפון שעסקים קטנים אינם פוגעים בחקלאות אלא תורמים לה. לבעלי הנחלות כדאי היום לקדם פעילות לא חקלאית, זאת לאור מספר הזדמנויות שחברו יחד : הכרזת האזור שלנו כאזור עדיפות לאומית ומתן הטבות לקידום התיירות, מדיניות תומכת לפעילות לא חקלאית במחוז צפון של משרד הפנים והחלטת ממ”י המקדמת את הפעילות הלא חקלאית בנחלות. עסקים קטנים הם מפתח חשוב לפיתוח כלכלת האזור.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter