באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

איבטין: סוף לשריפות

איבטין: סוף לשריפות

לאחר שנים בהם מתלוננים תושבי האזור על מפגעי האויר הנובעים משריפת פסולת לא חוקית, הגיש השבוע המשרד להגנת הסביבה כתב אישום כנגד שתי חברות שהפעילו אתר פסול לא חוקי בכפר איבטין.

המשרד להגנת הסביבה הגיש כתב אישום נגד שתי חברות פרטיות מהכפר איבטין בגין הפעלת אתר פינוי והטמנת פסולת פיראטי, וכן הובלת פסולת בניין ללא רישיון עסק. העסק נוהל בשטח פתוח ברשות הרבים וגרם למפגעים רבים ביניהם זיהום הקרקע ומים.

איבטין
אתר הטמנת פסולת, לתמונה אין קשר לידיעה. צילום: Ropable

בסיורים שנערכו באתר על ידי פקחי המשטרה הירוקה התגלו: שרידי שריפה של פסולת מכוסה באפר, מצבור של פסולת בניין, שברי חלונות ומסגרות עץ, שברי בטון ועצמים מפלסטיק. החברות מואשמות בהשלכת פסולת בניין ולכלוך רשות הרבים, פינוי פסולת לאתר שאינו מורשה, איסור הבערת פסולת ועיסוק בעסק טעון רישוי ללא רישיון.

שוטרי המשטרה הירוקה תצפתו על העסק במשך תקופה לא ארוכה במהלכה גילו כי למקום מגיעות משאיות רבות הנושאות פסולת בניין. הפסולת הושלכה באתר כשמחפרון מכסה אותה בעפר וזאת כאשר לאף אחת משתי החברות לא היה רשיון עסק להטמנת פסולת או להעברתה. בנוסף, על פי כתב האישום הבעירו החברות חלק מהפסולת נושא כאוב באזור העמק הסובל מאיכות אויר ירודה.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי: “לפני מספר חודשים בית משפט השלום בתל אביב גזר עונש מאסר בפועל לאדם שהפעיל אתר פסולת פיראטי לחומרי בניין בלב שכונת מגורים בבני ברק. המשרד להגנת הסביבה לא יסבול מצב בו עבריינים פוגעים בסביבה על מנת לגרוף רווחים מהירים על חשבונם של התושבים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter