באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אזהרת סערה

אזהרת סערה

התחנה המטרולוגית יקנעם-עמק יזרעאל פרסמה השבוע אזהרת סערה וזאת לאור מזג האויר הגשום במיוחד הצפוי השבוע בעמק. לקראת סוף השבוע יתפתח גל קור קיצוני ויתכן שלג בכרמל. 

שלג
הקישון, ליד גשר הרכבת. צפוי לעלות על גדותיו. צילום: רונן צומר

על פי השרות המטרולוגי סערה חזקה מתקרבת לחופי ישראל ותכה במדינה החל מיום שלישי בלילה. גשמים כבדים עד עזים צפויים ברחבי הארץ, כשהם מלווים בסופות רעמים וברקים קיצוניות וסופות ברד ישתוללו באופן מקומי.  גל קור יחל להתפתח לקראת סוף השבוע והטמפרטורות במקומות אחדים בעמק עשויות לצנוח לאפס מעלות בלילה. קיים חשש חמור משיטפונות והצפות לאורך הקישון ובמקומות מועדים אחרים ויתכן גם כי נראה שלג בגלבוע ובכרמל, אם כי הוא לא צפוי להערם.  ינשבו רוחות עזות עם משבי סער.

הסופה אמורה להגיע לעמק בין ליל יום שלישי לבוקר יום רביעי והיא תכלול גשמים כבדים מלווים בסופות רעמים. הסערה תהיה מלווה ברוחות חזקות של עד 100 קמ”ש. ביום חמישי תחול ירידה נוספת בטמפרטורות ויתפתח גל קור כשביום שישי הטמפרטורות ירדו עוד יותר ויתפתח גל קור קיצוני.

השירות המטרולוגי: “הציבור נקרא לקשור באופן מיידי את כל החפצים שעלולים לעוף ברוח העזה, לרבות ריהוט גן, פנסי תאורה ועצים גבוהים.  לנוהגים ברכב יש לבדוק באופן מיידי את מערכת התאורה, מגבים וצמיגים במקרה של קפיאת שמשות הרכב יש להסיר את שכבת הקרח על ידי מגבת.  במקרה של קפיאת מזגנים (נורה ירוקה מהבהבת) ניתן לשפוך מים חמים על היחידה החיצונית, יש לבדוק את כל מערכות החימום בבתים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter