באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אושרה תוכנית לבנייה חקלאית

אושרה תוכנית לבנייה חקלאית

הוועדה לתכנון ובנייה: אושרה תוכנית המתאר המסדירה בנייה חקלאית בצפון

התוכנית מסדירה  את הקמת המבנים החקלאיים ושירותי הפיתוח החקלאי תוך שמירה על ערכי הטבע והשטחים הפתוחים כמו כן שמירה על נוף, איכות הסביבה ועוד.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה צפון אישרה השבוע את תוכנית המתאר המסדירה את נושא הבנייה החקלאית בכל רחבי הארץ. התוכנית אושרה בעקבות פעילות שהובילה החברה לפיתוח הגליל, שאיגדה 39 קיבוצים מדן בצפון ועד רשפים בדרום לצורך הגשת התנגדויות לוועדה. בסופו של תהליך אושרו  שינויים ותיקונים לתוכנית .

מטרת התכנית שגובשה למבנים החקלאיים, הינה לקבוע הוראות וסייגים למתן היתרי בנייה למבנים חקלאיים וכן תנאי שימוש במבנים אלו באזורים חקלאיים. מכוחה של תכנית זו ניתן להוציא היתרים למבנים חקלאיים בהתאם לתכנית המתאר המחוזית למחוז צפון. התוכנית מסדירה  את הקמת המבנים החקלאיים ושירותי הפיתוח החקלאי תוך שמירה על ערכי הטבע והשטחים הפתוחים כמו כן שמירה על נוף, איכות הסביבה, הבטחת בטיחות ביולוגית וטרינרית ואיכות התוצרת החקלאית בהתאם לסטנדרטים בין לאומיים

ב’חברה פיתוח הגליל’ ציינו לאורך כל הדרך כי אכן קיים צורך בהכנת תכנית שכזו, אך היה צורך להתייחס בצורה נכונה, ראויה ומדויקת לענף החקלאות. עמוס לוין סמנכ”ל החקלאות בחברה לפיתוח הגליל הוסיף: “אני מברך על כך שקיבלו את הסייגים והשינויים שדרשנו לאורך כל הדרך יחד עם 39 הקיבוצים הצפוניים. התוכנית המעודכנת לא פוגעת במקרקעי היישובים ומעניקה מענה ראוי לצרכי החקלאות ואופייה בשילוב עם הטבע”.

את ה’חברה לפיתוח הגליל’ והקיבוצים שיצטרפו להתנגדות  ייצגו בהגשת ההתנגדויות עורכי הדין רני גורלי ואלברטו קופרשמיט (קופרשמיט את גולדשטיין) והמתכננת עליזה רפופורט רוטמן.

בשלב זה יוגדרו המבנים להם ניתן להוציא היתרי בניה, תיבנה תוכנית מפורטת לשימושים החקלאיים ומבני המשק. בנוסף, יינתנו הנחיות עיצוב ואדריכלות להשתלבות המבנים בנופי הטבע והטופוגרפיה המקומית.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter