באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אושר בניין בן 7 קומות בקרית טבעון במסגרת תמ”א 38

אושר בניין בן 7 קומות בקרית טבעון במסגרת תמ”א 38

ועדת המשנה לתכנון ובנייה אישרה לאחרונה הוספת שלוש קומות לבניין הנמצא ברחוב כצנלסון . המתנגדים פוחדים מהתקדים.

כצנלסון 13.
כצנלסון 13. צילום: רונן צומר.

ועדת המשנה לתכנון ובנייה של מועצת קרית טבעון אישרה לאחרונה תוכנית שהופקדה במסגרת תמ”א 38 לפיה יתווספו למבנה הנמצא ברחוב כצנלסון 13 שתי קומות וחצי ובנוסף תסגר קומת העמודים ותהפוך לקומת מגורים. בסך הכל מתוכננת הוספה של 14 יחידות דיור כאשר כיום יש במבנה 12 יחידות דיור בלבד. תוכנית זו הביאה לשיתוף פעולה לא רגיל בין חברי הקואליציה והאופוזיציה של טבעון בניסיון למנוע את רוע הגזירה. חבר המועצה אבי בן יוסף מסיעת לטובת טבעון וחברת המועצה נאוה סבר מסיעת קרית טבעון 1 חברו על מנת לדרוש דיון במליאת ועדת התכנון שיתקיים ככל הנראה בתחילת ספטמבר. חשוב להדגיש כי נכון לרגע זה התוכנית מאושרת אך מליאת ועדת התכנון יכולה להפוך את ההחלטה. בן יוסף נשמע השבוע מאוד נחרץ ” אני לא נגד תמ”א 38 , זה חשוב לחזק מבנים נגד רעידות אדמה אבל כשבא קבלן עם תוכנית לשבע קומות, זה מחייב אותי לחשיבה אם זה מה שאני רוצה בטבעון. החוק מאפשר היום הוספת של שתי קומות למבנה קיים וגם זה צריך לעבור בחינה. אני לא חושב שועדת המשנה יכולה להחליט על תוכנית שיש לה משמעויות כל כך נרחבות מכיוון שהמשמעות היא לא רק הבלוק הזה אלא כל הבלוקים שיש בטבעון . לכן ההחלטה הזו היא למעשה הכרזה לא רשמית שאנחנו הופכים לישוב עירוני. אם רוצים להפוך לעיר זו החלטה שהמליאה צריכה לקבל אבל אני אישית מתנגד לה. עכשיו זה הזמן של כל אלה שמצהירים שהם רוצים ישוב כפרי וירוק לעשות משהו בנידון וזה כולל את כל המועמדים הפוטנציאלים לרשות המועצה”

חברת המועצה נאוה סבר התייחסה לבעיות התשתית שהתוכנית עלולה לגרום ” מי שאומר שזה רק בניין אחד לא מבין שברגע שאישרת לאחד אתה חייב לאשר לכולם. במועצה טוענים שהתשתיות יכולות לקלוט את תוספת האנשים אבל כבר עכשיו יש גלישות ביוב באזור ויש פקקים אז מה יהיה אחרי שהשכונה הזו תגדל פי שתיים? צריך לזכור גם שבית הספר התיכון נמצא בסמוך לשכונה הזו, וגם הוא מהווה מעמסה על הכבישים במיוחד בזמן של פקקי הבוקר”

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה “הפרויקט מבוצע במדויק ובהתאם למותר בדין. כל הפרמטרים נשקלו בכובד ראש והוחלט לאשר את הפרויקט. יש לזכור, המטרה המרכזית של תמ”א 38 היא לא תוספת של יחידות דיור אלא חיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה ומה שעומד על הפרק הינו ערך קדושת החיים. העסקה בין בעלי הדירות לבין היזם נועדה לתמרץ את חיזוק המבנים ע”י מתן תוספת זכויות בניה. תוספת זו הינה האמצעי ואינו המטרה בפני עצמה. כאמור, התכלית היא קדושת חייהם של תושבי הבניין. אין באישור הנדון כל יצירת תקדים שכן כל פרויקט בפני עצמו חייב לעמוד מחובות הקבועות בחוק”.

יואב עציון

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter