באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אור ירוק: “שיא של עשור במספר הקשישים שנפגעו בתאונות דרכים”

אור ירוק: “שיא של עשור במספר הקשישים שנפגעו בתאונות דרכים”

על פי נתוני עמותת ‘אור ירוק’ מספר הקשישים שנפגעו בתאונות דרכים בעמק הגיע בשנת 2013 לשיא של עשור. מנכ”ל העמותה: “המדינה לא מגנה על הקשישים באמצעות שיפור התשתית הבטיחותית עבורם”

שיא לא מחמיא של 12 קשישים שנפגעו בתאונות דרכים בעמק בתוך היישובים עצמם נרשם בשנת 2013 כשגם שנת 2012 נחשבה לשנה גרועה עבור הקשישים ברחובות העמק. מדובר בנתונים שנאספו על ידי עמותת ‘אור ירוק’ לרגל חודש הקשיש הבינלאומי המתקיים החודש ומהם עולה כי למרות שחלקם של הקשישים, נאמד באוכלוסיה בכ-10% הם נפגעים בשיעור כמעט כפול (18.5%). מבדיקת עמותת ‘אור ירוק’ עולה כי החודש הקטלני ביותר בחמש השנים האחרונות לקשישים, הוא דווקא חודש אוקטובר, החודש שבו מציינים את העלאת המודעות לאוכלוסיית הקשישים בישראל ובעולם.

אור ירוק
קשישה חוצה כביש. צילום: רועי פלצמן.

עוד עולה מהנתונים כי בשנת 2013 נפגעו ביקנעם שני קשישים באורח קשה וזאת בנוסף לקשיש שנפגע באורח קל. במגדל העמק נפגעו ארבעה קשישים באורח קל, בקרית טבעון נפגעו שני קשישים באורח קל ואילו בבית זרזיר נפגעו שלושה קשישים באורח קל.

אוכלוסיית הקשישים היא אחת משלושת האוכלוסיות הפגיעות (יחד עם צעירים וילדים), וזאת בשל מגבלות הגיל. אוכלוסיית הקשישים סובלת מירידה ביכולות המוטוריות, אשר משפיעות באופן ישיר על יכולת ההליכה, היציבות, הראיה, הריכוז וקריאת המצב בכביש. קשישים הם משתמשי דרך פגיעים במיוחד, כיוון שהסיכוי שלהם להיפגע קשה או אף להיהרג כתוצאה מתאונת דרכים, גדל עם הגיל. כאשר מתרחשת תאונת דרכים, היא משפיעה יותר על הקשיש מאשר על צעיר, ולכן חשוב במיוחד למנוע את מעורבותם של הקשישים בתאונות דרכים.

שמואל אבואב, מנכ”ל עמותת אור ירוק: “המדינה לא מגנה על הקשישים באמצעות שיפור התשתית הבטיחותית עבורם. בסביבת ריכוז גבוה של קשישים כמו בתי אבות, מעונות יום לקשיש או בתי חולים, צריך להאריך את משך הרמזור הירוק להולכי הרגל, להתקין פסי האטה, להנמיך מדרכות ולהציב שלטים המתריעים כי ישנם קשישים בדרך”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter