באנר עליון
באנר עליון

חדשות אור ירוק: ירידה בפגיעה בהולכי רגל בעמק

חדשות אור ירוק: ירידה בפגיעה בהולכי רגל בעמק

עמותת אור ירוק הוציאה דו”ח מיוחד על היפגעות הולכי רגל ברחבי הארץ ובניגוד למגמה הארצית של עלייה בנפגעים, בעמק מספרם דווקא יורד. שמואל אבואב, מנכ”ל אור ירוק: “המדינה וראשי הרשויות המקומיות חייבים להקים פסי האטה, וכיכרות, כך שנהגים ירסנו את מהירות הנסיעה”.

ירידה בהפגעות הולכי רגל בעמק יזרעאל נרשמה בשנת 2014 אם כי בחלק מהיישובים מספר הנפגעים דווקא עלה. מגמת הירידה הינה הפוכה למגמה הארצית הכללית המצביעה על עלייה של 30% בהיפגעות הולכי רגל ברחבי הארץ. ובניגוד למגמה של עלייה במספר ההרוגים, באזור העמק נרשם הרוג אחד בלבד.

אור ירוק
הולך רגל במעבר חציה. צילום: רועי פלצמן.

יקנעם הינה אחת הערים בהן חלה עלייה חדה במספר הנפגעים לאחר ששישה הולכי רגל נפגעו קל ואחד נפגע קשה וזאת לעומת שני פצועים קשה ואחד קל בשנת 2013 אך מגדל העמק יותר ממאזנת עלייה זו לאחר שבשנת 2014 נפגעו בעיר שבעה הולכי רגל באורח קל לעומת 12 שנפגעו קל ושניים שנפגעו קשה בשנת 2013.  גם קרית טבעון תרמה למגמת הירידה לאחר שבשנת 2014 לא נפגע אף הולך רגל וזאת לעומת שישה פצועים קל בשנה הקודמת. רמת ישי שמרה על יציבות עם אפס נפגעים וכך גם בסמת טבעון בה לא נפגעו הולכי רגל משנת 2010. את הרשימה סוגרת בית זרזיר עם הרוג אחד, פצוע קשה אחד ופצוע קל אחד לעומת אפס נפגעים בשנה שעברה.

על פי עמותת ‘אור ירוק’, מרבית העלייה במספר ההרוגים התרחשה בתחום הבינעירוני ומדו”ח מיוחד שהכינה העמותה עולה כי פעוטות, ילדים וקשישים נמצאים בסיכון גבוה, יותר מאשר כל קבוצת אוכלוסיה. הולכי הרגל הינם האוכלוסייה הפגיעה ביותר בקרב משתמשי הדרך וככזו יש לספק להם את מירב האמצעים להגברת ביטחונם, באמצעות תשתיות ידידותיות, אכיפה, הסברה והגנה גם באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות בכלי הרכב.

מנכ”ל עמותת ‘אור ירוק‘, שמואל אבוהב: “ההנחה המקובלת היא שתאונות נגרמות בין כלי רכב, אך המציאות טופחת על פנינו: כ- 40% מכלל ההרוגים בתאונות הדרכים בישראל הם הולכי הרגל. המספר הדרמטי של 124 הרוגים מחייב את המדינה ואת ראשי הרשויות המקומיות לפעול לאלתר לבניית פסי האטה, וכיכרות, כך שנהגים ירסנו את מהירות הנסיעה ובכך נציל את חייהם של אנשים רבים”.

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter