באנר עליון
באנר עליון

אולי יתאים לקורס טיס?

אולי יתאים לקורס טיס?

צעיר לפני גיוס מאצבע הגליל נתפס כשהוא נוהג במהירות של 204 קמ”ש בסמוך לצומת עמיעד והושם במעצר. לאחר התערבות פרקליטו הוקלו תנאי מעצרו והותר לו להתגייס לצה”ל למרות כתב האישום.

צעיר לפני גיוס נתפס כשהוא דוהר ברכבו במהירות 204 קמ”ש בסמוך לצומת עמיעד, וזאת כאשר המהירות המקסימלית עומדת על 90 קמ”ש בלבד. השוטרים העבירו את הצעיר באופן מיידי ללילה בחדר המעצר עד לדיון בפני שופט למחרת בבוקר. שופטת שדנה בעניינו פסקה כי הצעיר יישאר במעצר בית בתנאים מגבילים וכי רישיונו ישלל עד תום ההליכים.

בצר לו פנה הצעיר לעו”ד ראובן מלאך על מנת שייצגו, וזה עתר לביהמ”ש וביקש הקלה בתנאי המעצר. עו”ד מלאך טען כי הצעיר לא מהווה סכנה לציבור, קל וחומר לאחר שרישיונו נשלל, ועל כן אין מקום להרחיקו מהציבור ולהענישו בטרם נקבע כי הוא אשם.

בתחילה הוקלו תנאי מעצר הבית ובית המשפט התיר לצעיר להתגייס לצה”ל. בהמשך, הוקלו התנאים פעם נוספת, והשופטת הביאה את הצדדים להסכמה לפיה מעצר הבית יקוצר לשעות הלילה בלבד, וכי יותר לו לצאת לעבוד בליווי ובאחריות דודו, ולאחר חתימת ערבות ע”י הדוד. כיום נמצא הצעיר במעצר בית לילי עד למועד המשפט שנקבע לפברואר. בחודש מרץ הוא אמור להתגייס לצה”ל.

עו”ד ראובן מלאך: “מדובר אמנם בעבירת מהירות גבוהה המסכנת את הציבור, אך המעצר אינו העונש אלא רק השלב עד הדיון. הוא הרי לא מסוכן כשהוא לא נוהג”,

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter